Соломія Крунь – обрана в Чикаго Міс Українська Діаспора – 2013, вирішила… повернулася на Батьківщину до рідної землі та рідних батьків. Зараз живе в Україні, почувається щасливою та зовсім не шкодує про своє рішення.

Тоді у 2013-му на конкурсі краси в Чикаго судді були вражені її красою, гордою поставою, талантом танцю і не дивно, що саме їй дістався головний титул. Соломія у той час навчалася в одному з чиказьких коледжів і шукала різних можливостей інтегруватися в українську громаду, відвідувала різні заходи. На святкуванні Дня Незалежності дізналася про конкурс серед українських красунь, зареєструвалася, пройшла відбірковий етап і потрапила у фінал.

Головним призом для переможниці був квиток в Україну. Коли оголосили приз, зал просто загомонів у оваціях, але ніхто тоді не здогадувався, що новообрана Міс Українська Діаспора – 2013 скористається квитком лише в одну сторону.

miss2_02“Це було складне рішення і я довго над ним думала. Україна – це моя Батьківщина, тут я народилася, тут у мене сім’я, друзі. Я хотіла завершити своє навчання на юридичному факультеті. Врешті я знайшла хорошу роботу, яка мені дуже подобається”.

У Сполучених Штатах українська красуня прожила два роки. За цей час багато дізналася про американців, їхнє життя, культуру і побут. А сам титул відкрив їй багато нових шляхів та можливостей.

“Америка навчила мене самостійності. У коледжі я отримала багатий досвід спілкування з людьми різних національностей, культур, та релігій. А за весь той рік, коли я носила титул “Міс Українська Діаспора”, я познайомилася з багатьма цікавими людьми, займалася благодійністю, спілкувалася з політичними діячами, знімалася у соціальних відеороликах із закликом підтримати Збройні сили України, разом з іншими учасницями відправляли в Україну посилки з медичною допомогою”.

Соломія розповідає, що рішення повернутися в Україну у такий складний час було свідомим. Рідні зрозуміли, друзі дивувалися, бо ж вважається, що Америка – це країна можливостей, а в Україні немає майбутнього. Та й в самої Соломії були двоякі почуття.

“З однієї сторони, я була щаслива поверненню, бо побачила батьків та сестру. Коли ми їхали від аеропорту додому, а це якраз була золота українська осінь, я просто не могла стримати сліз. Я за цим дуже сумувала. Але в той же час відчувалося, що загальний настрій був досить важкий, так ніби чорна хмара висить над людьми. В кожному куточку України, де я бувала, всюди звучало слово “війна”.

miss2_03Міс Українська Діаспора поверталася додому не з порожніми руками. У валізі, окрім своєї корони, вона везла дуже дорогий пристрій для української армії і не була впевнена, чи зможе пройти митний контроль без зайвих запитань.

miss2_04У львівському аеропорту її закликали на додатковий контроль і почали перевіряти вміст сумки. На щастя, першою у поле зору потрапила корона. Митники порозпитували все про корону, а до пристрою так і не дійшли.
З часу повернення на Батьківщину минув уже рік. Увесь той час Соломія відповідає різним людям на одне й те саме питання: чи не шкодує вона, що повернулася в Україну?

“В Америці я бачила скошені газони, рівненьку дорогу, чудесний сервіс і не розумію, чому в Україні такі талановиті і працьовиті люди не можуть жити так само. Мені справді не вистарчає комфорту, привітності від людей, гарного сервісу, бракує тих американських посмішок. Але в українців є унікальний дух, до якого мене тягнуло. Я можу пожертвувати американським комфортом, щоб залишатися на рідній землі зі своєю сім’єю”.

В Україні Соломія налаштована оптимістично, мріє про успіхи у кар’єрі, гарних, здорових дітей та доброго чоловіка. Успішним бачить і майбутнє України.

“Ми маємо почати все спочатку, народити нове покоління, яке могло б творити, змінювати історію та йти до кращого. Україна – унікальна країна з унікальними людьми. Нам потрібно будувати добрі відносини з Америкою та Європою”.

miss2_01Чи порадила б титулована красуня українцям виїжджати за кордон? “Робіть так, як краще для вас. В кожної людини своє життя і свої пріоритети. Я не шкодую про ті два роки в Америці, бо це цілий багаж вражень і досвіду, нових друзів і знайомств. А яку країну обирати для життя – це особистий вибір кожної людини”.


Автор Мар’яна Соха
Photos by Ksju Kami Photography
Dress by Oksana Polonets
(www.polonets.prom.ua)