Час, коли українці з ентузіазмом носитимуть етноодяг не тільки у святкові дні, але й на щодень, уже настав. Принаймні, у цьому переконана український дизайнер з Києва Оксана Полонець.

Про любов до вбрання з усім національним їй відомо не з вітрин модних магазинів, а зі щоденного спілкування зі своїми клієнтами.

У зв’язку з останніми подіями українці стають щоразу більшими патріотами. I якщо раніше ми виготовляли одяг здебільшого святковий, то сьогодні дедалі частіше запитують про етно на кожен день, – ділиться майстриня.

У її київській студії, окрім весільного чи вечірнього вбрання, з легкістю створюють також і блузи та сорочки, які личать багатьом українським офісам. Для порівняння нинішніх тенденцій із минулими у Оксани Полонець є усі підстави, адже майже десять років свого професійного життя має справу з вишивкою.

А справжня вишивкова лихоманка у студії Полонець почалась у 2007-му. Тоді її запросили створити гардероб для української учасниці конкурсу краси Queen of the World Марії Черкунової. Дизайнерка змайструвала елегантну вечірню сукню із золотистого шовку та чорного гіпюру, розшиту перлами і камінням Svarovski, та кілька коктейльних плать.

До створення національного костюму підійшла особливо, адже замовники прагнули, щоб конкурсантка виглядала зі сцени ефектно й яскраво. Спідницю до костюму розписали вручну. На блузі виклали маки – теж ручної роботи. Поява фото цього авторського костюму у ЗМІ викликала справжній ажіотаж.

Уже наступного сезону люди масово носитимуть такі речі

polonets-2

Мені почали писати листи й телефонувати, щоб подякувати за естетичне задоволення, яке мій костюм приносив людям. Тоді я зрозуміла, що нашим жінкам потрібні саме такі речі, – пригадує дизайнера.

Майстриня почала із оздоблень весільних суконь. На цьому не зупинилась – розширила усю лінію. Сьогодні майже дев’яносто відсотків усіх ексклюзивних речей, які виготовляє студія Оксани Полонець, прикрашені українськими традиційними елементами. Чи не найбільше люди люблять її авторський одяг за те, що на ньому оживає старовина – для цього дизайнер сама вивчає давню українську вишивку. Найулюбленішими, каже майстриня, є квіткові орнаменти з Поділля і центральної України.

polonets-2

За унікальним дизайнерським одягом до Оксани Полонець традиційно звертаються наречені та їхні родини. Та цього року дизайн-студії, можливо, доведеться створити найбільш масову колекцію – аж для двох класів випускників з Львівщини. Проте, часто до мисткині приходять ті, хто просто хоче виглядати достойно. –
Це і бізнесмени, і менеджери різних ланок. “Навіть є один чоловік, який щотижня замовляє вишиванку. Каже, у нього в офісі п’ятниця – вишиванковий день. І він хоче мати найкращу!” – Розповідає майстриня.

Автори вирішили створити проект «Україна єдина», у якому хотіли втілити візуальний образ України.

Популярний дизайнерський одяг ще й тому, що пропонують його за демократичними цінами. Сорочка чи блуза можуть коштувати від 150 до 200 доларів. Вечірня чи весільна сукня дорожча – у діапазоні між 500 до 1000 доларів. Вартість одного виробу залежить від обсягів роботи, то ж варіюється від бажань кожного клієнта.

Серед замовників Оксани Полонець є й імениті зірки, і депутати. Для патріотичної фотосесії Ольги Сумської дизайнерка створила елегантну жовто-синю сукню із національним колоритом – щоб підняти дух усім українцям весною, під час кримських та донбаських подій. Автори вирішили створити проект «Україна єдина», у якому хотіли втілити візуальний образ України. У результаті фотосесія стала дуже популярною у мережі.

Уже наступного сезону люди масово носитимуть такі речі, – вважає Полонець.
Тільки шкода, що завдяки таким подіям.

Останні українські реалії вдарили й по бізнесу студії. Матеріали зросли в ціні, адже здебільшого їх імпортують. Знизились і фінансові можливості людей. Мисткині доводиться займатися речима далекими від творчості – вигадувати різноманітні рекламні акції.

oksana_polonets5886

Незважаючи на непрості умови, дизайнерка намагається не залишатись осторонь – бере участь у благодійних аукціонах на потреби армійців, організованих, зокрема, українцями Нью-Йорка. Самим закордонним українцям свої роботи ще не демонструвала. Але про виставки в діаспорі – мріє. Найближчим часом дизайн-стуія Оксани Полонець планує показати свої моделі польській публіці, а також приїде з показом в Українське Чикаго.

Над матеріалом працювали:
Христина Бондарєва,
Наталія Фігель