Іванна Сахно – ім’я, добре знайоме кіноманам та кінокритикам по всьому світу. Українська акторка, яка розпочала свою кар’єру на батьківщині, та стала зіркою американського кінематографу, відома своїми яскравими ролями у блокбастерах та популярних серіалах. Від напружених бойовиків до захоплюючих науково-фантастичних епопей, в будь-якій ролі вона виглядає органічно та переконливо, додаючи кожному образу своєї харизми, глибини і неповторності. З нагоди дня народження акторки, згадаємо про її шлях до Голлівуду та познайомимося ближче з її цінностями та філософією життя.

Іванка Сахно у телесеріалі «Леся + Рома»

Іванна народилася 14 листопада 1997 р. у столиці України, в родині митців – режисерки Галини Кувівчак-Сахно та оператора Анатолія Сахна. Тому з дитинства проводила час на кіно майданчику і мала пристрасть до акторства, що зрештою стало її професією та призвело її до світового визнання й успіху.  Коли Іванці було шість років мама показала їй французький фільм «Амелі», який дуже сподобався дівчинці і після цього вона усвідомила, що хоче стати не просто акторкою, а здобути всесвітнє визнання, підкорити увесь світ. Свій перший акторський досвід Іванна здобула у віці 8 років, виконавши роль небоги головної героїні Лесі в українській адаптації франкомовного канадського комедійного серіалу «Леся + Рома».

Іванна Сахно в ролі у стрічці «Іван Сила»

У 2010 році 13-річна Іванна разом з батьками поїхала до Америки. Спершу родина жила у канадському Ванкувері – одній зі світових столиць кінематографа, а у 2013 р. – перебралася до Лос-Анджелеса. Якраз того року в Україні на екрани вийшов фільм «Іван Сила», де вона зіграла Мілку – артистку цирку. Та доля вже підготувала їй  можливості для самореалізації. Потрапивши на майстер-клас, який проводили два кастинг-директори з Голлівуду, вона прийняла важливе рішення. «Перебуваючи в Лос-Анджелесі, я раптом усвідомила, що моє місце в Нью-Йорку, – розповідала сама Іванна згодом. – Це відчуття було настільки сильним, що я зібрала свої речі в одну валізу, повідомила батьків про свій намір і вирушила до Нью-Йорка, мені тоді було всього 17».

У фільмі «Тихокеанський Рубіж: Повстання»

Перші ролі Іванни в Америці були у малобюджетних і малопомітних фільмах – «Дерево тіл» та «Забрати назад не можна» (2017). А вже наступного року вона здобула велику популярність завдяки ролі у фільмі «Тихоокеанський рубіж: Повстання», який став кінохітом 2018-го року. У цій фантастичній стрічці українка втілила образ курсантки Вікторії, завданням якої було керування величезним потужним роботом, спроектованим для захисту людства від гігантських істот з океанських глибин. Її персонаж відзначається силою волі, відвагою і високими навичками управління складними механізмами.

Акторський талант Іванни отримав подальше визнання з виходом американського бойовика «Шпигун, який мене кинув», в якому вона виконала роль, що демонструє її гнучкість і здатність втілювати різноманітні характери. Тож її імідж як талановитої акторки у жанрі бойовиків та комедій укріпився. Також Сахно виконала головну роль у фільмі «Let it snow» 2020 року, який поставив режисер Стас Капралов. Фільм отримав міжнародне визнання та був представлений у кінотеатрах Сполучених Штатів, підкреслюючи міжнародний успіх української акторки.

2023 року Іванна взяла участь у продовженні надпопулярного серіалу «Зоряні війни: Асока». У цьому епізоді вона постала в ролі Шин, персонажа, який додає глибину загальній оповіді і поглиблює світ «Зоряних війн». Її участь у цьому проекті підкреслює не лише акторську майстерність, але й вміння вливатися у різноманітні кінематографічні всесвіти, від епічної наукової фантастики до напружених сучасних бойовиків. Тож Іванна Сахно продовжує дивувати своїм талантом перевтілюватися та створювати неповторні виразні образи, що з кожною новою роллю зміцнюють її позиції в світовому кінематографі. Це поряд з її молодістю, активністю і неймовірною працездатністю, дає підстави очікувати нові стрічки за її участі, в яких вона, безумовно, продемонструє ще більшу глибину таланту і, можливо, інше амплуа.

Водночас Іванна Сахно привертає увагу до себе і зачаровує не лише своїм акторським талантом, але й своєю чіткою національною і громадянською позицією, що заслуговує на повагу. Вона нележить до тих українців і українок в Голлівуді, які не лише ніколи не соромилися говорити, що вони з України (на відміну від тих, то згадав про своє україння коріння лише після 24 лютого 2024 року на хвилі глобальної підтримки України і засудження російської агресії), а й активно її підтримувати. Так, під час Революції Гідності 2013 – 2014 рр. акторка брала участь в акціях української діаспори Лос-Анджелеса на підтримку України, говорила про Україну в своїх інтерв’ю, писала на своїх сторінках у соцмережах, закликаючи не бути байдужими і допомогти її Батьківщині, яка бореться за свою свободу і демократію.

Справжнім сміливим і патріотичним вчинком стала її поява на червоній доріжці Канського кінофестивалю 2015 року. Попри офіційну заборону «політичних заяв» на цьому заході, Іванна, ризикуючи потрапити в скандал і не бути більше запрошеною на подібні престижні імпрези, все ж використала увагу преси до себе, щоб висловити підтримку українським політв’язням, яких утримувала російська влада, зокрема режисера Олега Сенцова. Її поява на червоному хіднику з роздрукованими на звичайному білому аркуші гештегів #FreeSavchenko та #FreeSentsov стали одним з найяскравіших моментів фестивалю і допомогли привернути більшу увагу світу до проблеми незаконно ув’язнених росією українців, як того і хотіла Іванна Сахно.

У лютому 2023 року Сахно виступила у Вашингтоні на підтримку України. А також була учасницею благодійної акції «Митці для України», яка демонструвала українське мистецтво, щоб допомогти українським дітям, переміщеним через війну.

У травні 2023 року вона стала однією із амбасадорок фандрайзингової платформи UNITED24 і в цьому статусі відвідувала Україну, побувала у зруйнованих рашистами Бучі та Ірпені разом зі своєю коллегою канадською акторкою українського походження Кетрін Винник. «Для мене велика честь приєднатися до президента Зеленського та його команди UNITED24 як посла в новому напрямку освіти та науки. Моє серце віддане тому, щоб допомогти відбудувати Україну та забезпечити живе майбутнє нашим дітям. Слава Україні!» – написала Іванна.

Іванна Сахно та Кетрін Винник на Софійській площі у Києві разом з креативним директором And Us Джеймі Кенневеєм та Маком Рейнольдсом і Таєм Арнольдом з Imagine Dragons

Тож невипадково ми, українці, сприймаємо Іванну Сахно не просто як акторку, але й символ стійкості та непереможного духу України, український голос в Америці, який надихає інших до дії. Її талант і сила волі змушують світ звертати увагу не лише на її ролі в кіно, а й на боротьбу за свободу, яку змушений вести її народ. Іванна Сахно продовжує вражати світ своїми ролями, однак її найважливіша роль –  роль українки, яка щиро любить свою батьківщину і вболіває за неї –  привертає найбільше захоплення та поваги. Вона доводить, що справжній талант може не лише розважати, але й закликати до дій, підтримувати та надихати.

Анастасія Мороз, студентка освітньої програми «Американістика та європейські студії (з поглибленим вивченням іноземних мов)» КНУ імені Тараса Шевченка