Фестиваль Юктоберфест, вже в котре грандіозно відбувається в Українському Чикаго. Зірковими гостями цьогоріч були Тоня Матвієнко, Арсен Мірзоян, Сергій Фоменко, гурт ZRADA та інші. Але ж однією піснею і танцем ситий не будеш, а до того ж цьогоріч фестиваль відвідало 8,257 глядачів! Не кожна господиня взялася б нагодувати таку кількість українських гурманів. Тому поряд з українською піснею і танцями своє зіркове місце займали і українські страви, з якими і фестиваль виходить "смачниий".
Десять тисяч вареників, три тисячі голубців, більше ніж тонна м’яса у вигляді запашних шашликів та чебуреків, півтонни рум’яних дерунів — цифри вражають, бо саме стільки було з’їдено під час цьогорічного фестивалю Юктоберфест у Чикаго. І все це приготували власноруч місцеві українці-волонтери. Головували на парафіяльній кухні традиційно Галина Маслова та Богдан Кукурудза. Пані Галина розповіла Ukrainian Chicago, що допомагати їм на кухні цього року зголосилося близько 30 жінок і майже два десятки чоловіків, а загалом на фестивалі було більше 100 волонтерів. І хоч роботи було надбагато, сумувати не доводилось.
“Ви не можете собі уявити, як ми веселилися. До нас музики приходили, ми танцювали, співали. Отак ліплять дівчата чебуреки і співають разом. Дуже душевно!”
Така атмосфера на фестивалі щороку притягує все більше і більше волонтерів. “Я вражена, із яким задоволенням люди зголошувалися допомагати. Але так кожен рік: коли хтось до нас прийшов один раз, він обов’язково повернеться наступного, — ділиться пані Галина. — Жодна людина не працювала на фестивалі за гроші. Навіть більше — багато хто брав вихідні на роботі, аби попрацювати тут”. Меню фестивальної кухні формувалося роками. Тут вам і голубці, і вареники, і налисники з сиром, і звісно борщ. То все окрім двох видів шашлику, дерунів та чебуреків. Цього року новинкою став козацький куліш — його варили, як має бути, у величезному казані просто неба.
Зо двадцятеро чоловіків різали переддень м’ясо, а тоді гуртом смажили шкварки до куліша. Пахло так чудово на цілу околицю”, — згадує пані Галина. Її кулінарний тандем із господарем парафіяльної кухні Богданом Кукурудзою існує уже четвертий рік. “Сперечаємося нон-cтоп, — сміється пані Галина. — Але дуже поважаємо одне одного. Він мій незамінний партнер”.
Ще один волонтер фестивалю, Марія Климчак, привіталась ледь не з кожним відвідувачем на фестинах, адже допомагала видавати квитки на вході до фестивальної площі.
“Слава про український фестиваль, рознеслася миттєво по світі. Успіх – це благодійність волонтерів, пароха з іншими священиками, відпрацьований механізм роботи на користь громади, яку підтримують спонсори. Те, що парох Микола Бурядник має талан від батька і Бога бути добрим пастирем і є надзвичайно гарною людиною, знають всі. Тому злітаються, як бджоли на мед під шатро неба, яке у фестивальні дні оминає навіть дощ! Невелика команда романтиків взяла під свою відповідальність свято, покликане зібрати певні кошти, які ідуть на Фонд захисту Героїв. Десятки світлин і теплі відгуки, концертна програма, оформлення сцени і подвір’я, домашні страви і гості – тисячі людей у вишиванках, цілими родинами, з друзями, з сусідами..”, – поділилась враженнями пані Марія.
Фіналістка “Голосу Країни” Тоня Матвієнко, яка вже вдруге заспівала в Чикаго, але вперше брала участь у фестивалі, зізналась, що почувається щасливою від відвідин Чикаго. “Гарно приймали, гарно провела час. Щаслива що приїхала і зустр з українцями. Великий мій уклін, хто допомагає Україні!”, – прокоментувала дзвінкоголоса Тоня.
Юктоберфест – 2015 минув майже миттєво після більш ніж шести місяців приготування. Кажуть, що все гарне, швидко завершується. Але наступного року, обіццяють втомлені але щасливі організатори, буде ще краще.
Нагадаємо, що всі кошти зібрані під час фестивалю будуть передані у Фонд захисту Героїв та на відбудову церкви Св. Йосифа Обручника.