Рекомендаціями правильного харчування вагітних ділиться лікар із Чикаго Галина Андрусейко-Бориславська

doctor_Здорове харчування майбутньої мами є надзвичайно важливим як для розвитку дитини, так і для гарного самопочуття самої вагітної. Жінки з нормальним індексом маси тіла зазвичай потребують 2 000 кілокалорій на день. Під час вагітності цю норму можна збільшити на 300-350 калорій, але не більше. За вагітність жінка має набрати від 20 до 25 фунтів (10-15 кг).

Звичайно, майбутні мами повинні відмовитись від алкоголю, куріння, вживання будь-яких наркотиків. Також якщо жінки приймали якісь добавки, наприклад штучний цукор, бажано відмовитись від них.

Важливо вживати фолієву кислоту.

Вона попереджає розвиток вроджених дефектів плоду. Природно фолієва кислота міститься у шпинаті, квасолі, спаржі, апельсинах, арахісі. Не менш важливим є прийом кальцію. Особливо для тих жінок, які мають непереносимість лактози або вживають мало молочних продуктів. Кальцій потрібен для побудови і повноцінного розвитку кісток дитини. Часто мої пацієнтки скаржаться на спазматичні болі у ногах – це якраз пов’язано із тим, що дитина забирає багато кальцію з організму матері. Добова доза кальцію — 1 000 – 1 3000 міліграм. Але варто пам’ятати, що його необхідно приймати разом із вітаміном D, адже саме він переносить кальцій із шлунково-кишкового тракту через кров до клітин. Кальцієм багаті усі молочні продукти, а також спаржа, наприклад. Резерви вітаміну D – у яйцях, молоці чи апельсиновому соку, збагачених кальцієм.

Багатьох жінок цікавить, чи можна вживати каву. Бо існують різні думки на рахунок кофеїну. Потішу тих, хто не уявляє життя без цього запашного напою: чашечка-півтори на день не зашкодять ані дитині, ані мамі.

Вагітні жінки не повинні пити непастеризованого молока.

В ньому легко знати такі бактерії як лістерія і токсоплазма, що можуть спричинити велику шкоду плодику. Також не раджу їсти сирі яйця. Є великий ризик підхопити сальмонелу, яка може спричинити тяжку інфекцію плода. Тому яйця слід їсти тільки після термічної обробки.

Особливо обережно слід відно-ситись до вживання напівсирих продуктів, як-то копчене чи напів-копчене м’ясо та риба.

Вони так само можуть були джерелом бактерій чи вірусів шкідливих для дитини. Рибу вагітним взагалі треба куштувати обачно — дозволяється один, два рази на тиждень, пам’ятаючи про те, що не можна їсти довгоживучу рибу. В ній міститься багато ртуті, яка, зрозуміло, є шкідливою.

Штучно вирощена риба також під питанням, бо годують її зазвичай так само штучними продуктами. Важливий компонент раціону вагітної жінки — овочі і фрукти. Їх потрібно добре мити перед вживанням. Якщо різати — то лише на чисто вимитій дошці, аби там не було залишків якихось бактерій, наприклад, після сирого м’яса.

Чи можна пити ті чи інші трави?

Тут відповідять одна — краще утриматись, особливо у перший триместр. Дія багатьох трав не є добре вив-ченою. Навіть звичайна ромашка під знаком питання.

У другій половині вагітності, особливо від 35 до 40 тижнів, організм матері потребує багато протеїнів. Тому я пропоную своїм пацієнткам вживати більше молочних продуктів, яловичини, курячого м’яса, трохи риби, яєць – вони багаті протеїнами. Практика показує, що приймання великої кількості вуглеводів приводить до народження великих плодів. Тому я раджу ближче до пологів вживати менше вуглеводів: цукру, солодощів, хліба. Натомість більше їсти овочів, фруктів та продуктів з високим вмістом білка.

Окрім продуктів, важливо приймати перинатальні вітаміни.

Такі комплекси містять усі необхідні вагітним вітаміни, збалансовані до денної потреби. Знову таки, особливо важливим у них є вміст фолієвої кислоти. Саме тому їх радять вживати за три місяці до зачаття і у перші 12 тижнів вагітності, поки формуються органи дитинки.

Рекомендую також протягом усієї вагітності пити сік із журавлини. Можна навіть самим варити компот із заморожених чи засушених ягід. Такий напій попереджає запалення сечових шляхів, що дуже часто трапляється при вагітності.

Це загальні рекомендації. Якщо майбутні мами є веге-таріанками або мають якісь хронічні захворювання, їх раціон матиме свої особливості.

Бажаю Вашим родинам
народження здорових діток!