Її спів причаровує так само сильно як її щира, білосніжна усмішка. Вихована у США, вона зберегла любов до рідної землі та культури. Христина Мігелич була всиновлена зі Львова ще немовлям. А сьогодні вона має дві вищі освіти, працює старшим аналітиком у великій компанії в Чикаго, а водночас записує власні пісенні альбоми та допомагає сиротам в Україні.

Любов до рідної України Христині прищепили прийомні батьки. “Наша сім’я завжди була і залишається активною в колі української громади та у церковному житті. Батьки виховували мене у повазі до землі, звідки проходять наші предки. Ми вивчали мову, історію України у “Рідній школі”, народні співи у ансамблі “Зоря”, танці у ансамблі “Каштан” — все це у колі української громади та в Спілці української молоді (СУМ).

Я виросла сумівкою в дусі нашого гасла: “Бог і Україна””.

XM_02“Ще в дитинстві батьки помітили, та і я сама зрозуміла, що музика — це те, що вдається мені найкраще. Граю на бандурі та фортепіано, співала в церковному хорі, а також у доволі відомому хоровому колективі “Singing Angels”. Я мала нагоду гастролювати з ними по містах Греції та Італії (де співала для Папи Римського), а також до Вашингтона, де ми виступали перед американським президентом”, — розповідає про себе Христина.

У шкільні роки вона займалася у театральних гуртках. Грала головні ролі у виставах Cinderella та Beauty in Beauty and the Beast. А нині вже встигла записати два авторських пісенних альбоми: “Пісні Христинки” та “Диво Карпат”.

“Водночас я завжди думала, що коли виросту, буду допомагати сиротам в Україні.

XM_03Допомогла реалізувати мою мрію мама. Вона бере активну участь у житті нашої церковної громади, і саме вона організувала при церкві благодійну акцію “Діти-Дітям”. Учасники – їх було 23 — мали нагоду демонструвати власні таланти, а всі зібрані кошти ми з мамою повезли до України у дитячі будинки”.

XM_04На тому не зупинились. Наступного разу Христина привезла в Україну гроші, зароблені з продажу власних альбомів. Їх так само передали на потреби дітей у двох сиротинцях. “Спогади про спілкування з дітьми на нашій рідній землі залишаться одними з найкращих у моєму житті”, — говорить дівчина.

XM_05Христина наголошує, що щиро пишається своїм українським походження. “Найкраще я можу висловити це у піснях, — говорить вона, цитуючи рядки з однієї з пісень: “За вроду дякую батькам, за вдачу Богу і родині. І поцілунок шлю зіркам, що я родилась в Україні. Що маю гени доброти і серце сповнене в любові. Що ми разом і я, і ти є українцями по крові”.

Одним з яскравих спогадів Христина вважає участь у конкурсі Міс Українська Діаспора 2012 року. Приїхавши тоді з Клівленда до Чикаго дівчина увійшла у фінал змагання. І тепер спеціально для Ukrainian Chicago Magazine красуня взяла участь у фотосесії на фоні краєвидів чиказьких хмарочосів та так званого “Ukrainian Vilage”, автор фото – Максим Прокопів.

XM_01А неймовірна червона сукня з етно мотивами була люб’язно надана київською Дизайн-студією Оксани Полонець. Автор вечірніх, коктельних суконь та костюмів Оксана Полонець вже готує колекцію одягу для всіх учасниць конкурсу Міс Українська Діаспора, який традиційно відбудеться восени в Чикаго.


Автор статті Марічка Паплаускайте
Photos by Maksym Prokopiv
Dress by Oksana Polonets