Юктоберфест – 15-16 серпня

fest_02Прогресивний фестиваль Юктоберфест при парафії Української греко-католицької парафії Святого Йосифа Обручника щорічно збирає кілька тисяч гостей. Сюди приходять цілими родинами – послухати українську музику, потанцювати та посмакувати українськими стравами. Свято для діаспори та американців влаштовують більше сотні волонтерів. Щоразу готують власні смаколики – завжди щось особливе: славляться дерунами, шашликами і навіть чебуреками. За два дні фестин Юктоберфест приваблює до 10 тисяч гостей. Тут танцюють і співають як місцеві виконавці, так і спеціально запрошені зірки з України. Цьогоріч можна послухати Фому із гурту “Мандри”, Тоню Матвієнко та Арсена Мірзояна, гурти “Ефіра” та “ZRADA”. Підтанцювати можна з ансамблями “Вишиванка”, “Іскра” і “Дніпро”. Вартість денного квитка – 5 доларів. Усі кошти, традиційно, віддадуть у благодійній фонд для відновлення церкви і Фонд захисту Героїв.


Українські дні у Чикаго – 22-23 серпня

fest_03Фестиваль Українські дні – із давньою традицією. Відбувається три десятиліття поспіль. Щоразу – до Дня Незалежності України. Святкування збирають представників різних поколінь і хвиль діаспори. Фестини у чиказькому Сміт Парку організовує Український конгресовий комітет Америки, відділ Іллінойс. У неділю свято розпочинається з урочистої частини, за участі поважних гостей. Сюди приходять американські політики. Але запрошують і зірок з України. Цього року виступлять скрипаль-віртуоз Олександр Божик та співачка Оксана Муха та гурт «Патриція». Також глядачів розважатимуть місцеві виконавці. Традиційно фестиваль пригощатиме українською їжею. Також охочі зможуть придбати українські сувеніри, вишивку та народний одяг.


Фестиваль Українського села  – 12-13 вересня

fest_04Фестиваль Українського села відбувається у самому серці Українського Чикаго – Українській околиці. Організатор – Парафія церкви Святих Володимира і Ольги. Фестини пропонують цікаву програму із музикою і смачною їжею. Але головна родзинка свята – це все-таки танці. Адже гостей розважатиме гордість Українського Чикаго – танцювальний ансамбль «Громовиця». Він виступатиме впродовж двох днів фестивалю. Ну і жодного року свято не минає без спеціальних гостей з України: тепер завітають виконавці Наталка Карпа та Дмитро і Назарій Яремчуки. Українська їжа і танці аж до пізньої ночі, це одне з найкращих місць щоб провести свій вікенд по-українськи.


Автор Христина Бондарєва
Фото Максима Прокопіва