Завдяки Олені Даць у світі точно знають: в Україні є мода, не гірша, аніж на європейських подіумах. Вона одна з небагатьох українських творців моди, чий одяг на червоні доріжки одягають зірки Голлівуду та Каннського кінофестивалю. Її моделі – легкі й жіночні, за настроєм і духом дуже схожі на свою оптимістичну модельєрку. У квітні дизайнерка завітає до США, зокрема і в Чикаго та проведе низку показів колекцій. Відчуваючи передсмак наближення модної події, Ukrainian Chicago розповідає про яскраве ім’я української фешн-індустрії.

Впродовж останніх десяти років Олена Даць є постійним учасником тижнів моди у Києві та в Парижі. За цей час вона створила впізнаваний не лише в Україні, а й у світі бренд Olena Dats’. Шанувальників її одягу можна зустріти в Америці, Європі, Японії та на Близькому Сході. Олена Даць є випускницею Львівської академії мистецтв, там вона вивчала те, чим сьогодні й займається, дизайн костюму.

drudz_02З 2009 року марка Olena Dats’ презентує силуети, кольори та дух наступного сезону на форумі трендів TRENDS WASH на Salon ATMOSPHERE’S PRÊT À PORTER PARIS. З 2012 року Olena Dats‘ можна побачити у шоурумах Beverly Hills Fashion Forwards, MF Showroom PARIS, WHO’S NEXT Prêt-à-Porter Paris. А у 2011 та 2013 роках всесвітньо відомі актори та знаменитості обирали марку Olena Dats’ в ексклюзивному шоурумі під час Каннського кінофестивалю.

Потрапити на престижну модну подію у Каннах марка Olena Dats’ змогла завдяки піар-агентству із Голлівуду, з яким співпрацює кілька сезонів. Її сукні, зокрема, одягли донька режисера та кіно-продюсера Люка Бессона – Шана Бессон, ведуча телевізійного шоу «It’s So LA»  Келлі Коппель, французька актриса Анаіс Монорі, фен-редактор Hollywood Reporter Мерл Гінсберг.

«Мені дуже приємно, що закордонні клієнти спочатку звертають увагу на якість тканини, роботи, дизайн, а вже потім починають питати про походження, – ділиться модельєрка. – І коли я відповідаю, що з України, то почуваю ще більшу гордість від того, як з повагою починають кивати головою і казати: «Так-так, ми знаємо». Це – ще один доказ того, що українські дизайнери вже є на модній карті світу».

drudz_03Olena Dats’, мабуть, найромантичніший український модельєр. Вона обирає ніжні кольори і експериментує із темою класичного чорного плаття. А ще любить звертатись до української вишивки. Цікаво, що вишиті візерунки у моделях дизайнерки почались із маленького елементу, який створили ще 2008 року. «Він переріс у цілий всесвіт найрізноманітніших колекцій, – розповідає Даць. – Ми відтворюємо його машинною вишивкою, у принтах на шовку або ж стилізуємо графічними деталями». drudz_04

Дизайнерка вірить, що цей орнамент служить своєрідним оберегом її клієнткам.

А ще вона обожнює борщівську сорочку: «Її історія наповнена неймовірною кількістю таємничих легенд. Деякі з них сумні, деякі мають щасливий кінець». Про них обіцяє розповісти у наступних колекціях.drudz_05

Сюжетом осінньо-зимової колекції 2015 стало козацьке бароко. Пишні форми та багаті орнаменти гармонійно лягли на традиційно елегантні сукні, що підкреслюють жіночу фігуру. До національних мотивів вона вдалась і в колекції, яку показала на останньому тижні моди у Києві.
Жодна творча людина, вважає модельєрка, не може стояти осторонь сьогоднішніх подій у країні. Її власні переживання проявились у двох колекціях: Літо-2015 та Осінь-Зима 2015-2016. Першу дизайнерка вважає дуже романтичною та навіть ефемерною. Вона називається «Початок» та представлена у білому й жовтому тонах.drudz_06

«Білий із жовтим – це кольори початку, світанку. Для мене цього разу це був не світанок як явище природи, а прозріння душі, – каже вона. – Зараз багато хто усвідомив себе українцем. Спираючись на події сьогодення, колекція уособлює глибоке розуміння кожною людиною національного, патріотичного, свого».

У цій колекції багато вишивки. Основним елементом для неї Олена Даць обрала канву: «Це полотно, з якого все починається». У першому блоці колекції на сукнях вишитий прямокутник. «Це справжній чистий листок, на якому можна писати нову історію, творити, розвивати ідеї. Своєрідна точка відліку, початок нової долі і нового життя», – розтлумачує символізм дизайнерка.

У другому блоці колекції багато ділових суконь на щодень.

drudz_07Це рецепт Олени Даць до здійснення мрій: «Тепер потрібно багато працювати для того, щоб досягнути мети», – пояснює вона.
Щодо моди на цей сезон, у Олени Даць сумнівів немає. «Звичайно ж, це одяг від українських дизайнерів».

Одразу три колекції дизайнерка планує демонструвати і публіці в Чикаго.

drudz_01Показ відбудеться у неділю 26 квітня, кошти виручені з продажу квитків, будуть направалені на допомогу постраждалим від війни в Україні, а також на закупівлю необхідних речей для дітей-інвалідів.

Деталі в наступному номері Ukrainian Chicago Magazine.

Автор статті Христина Бондарєва
Фото надані Оленою Даць