Понад 50 років у Чикаго відбувається найелегантніша подія в діаспорі – щорічний бал дебютанток. Молоді українські красуні презентують себе українській громаді. Цьогоріч урочистість мала благодійну мету. З огляду на події в Україні організатори – Українське лікарське това-риство Північної Америки (UMANA) – вирішили передати кошти на закупівлю необхідних для навчань медиків манекенів.

Фешенебельний зал у Palmer House Hilton Hotel, білі сукні, витончені реверанси, вихід із батьками і танець з ескортом, дрес-код – традицію до Чикаго привезли українські лікарі-емігранти ще 1961 року.

bal_03

До урочистого представлення дебю-тантки почали готуватись задовго до балу. Кілька місяців працювали із хореографами Роксоланою Пилипчак та Адріаною Караван. Обирали сукню, шукали партнера. Цьогоріч дебютували п’ятеро дівчат українського похо-дження, їх супроводжували п’ятеро ескортів у традиційних чорних смокінгах.

bal_02

Наприкінці балу – традиційний танець коло-мийки босоніж. Дехто жартує: добре, що у залі багато лікарів, адже хлопці виконують важкі танцювальні елементи гопаку – вже не один смокінг розірвався.

bal_04

Голова Фундації українського лікарського товариства доктор Марія Грицеляк сама була дебю-танткою. Її вихід у громаду відбувся у 1972 році. Згадує, тоді все було інакше. Дебютанок було зо два десятки. Сукні не купували, їх здебільшого шили мами чи кравчині. Втім, елегантності сукням це лише додавало. “Ми вийшли всі разом. Поклонялись, називали імена. Танцювали з татом і з ескортом. Тоді всі хотіли дебютувати, бути частиною громади. Це означало, що ми виросли і могли ходити на бали, забави. Перед тим нам не дозволяли іти на забави. Тоді дебютували майже усі дівчата з класу українознавства”, – пригадує доктор Марія Грицеляк.

bal_05

bal_06

За її словами, теперішня ситуація в Україні спонукала зробити щось для України. Тож вирішили закупити манекени для навчань медиків:

– І дебютантки, і родичі на це погодились. Ми вирішили купити мане-кени, які застосовують під час курсів реанімації. На них можна проводити різні процедури. Це дуже допомагає у навчанні, адже люди зіштовхуються з ситуаціями, які можуть траплятись їм кожного дня на війні або в шпиталі. Ці манекени дуже дорогі. Їх можна купити за ціною від 1 тис. до 12 тис. доларів, залежно від їхніх особливостей. Ми вирішили купити манекени, що вчать зупиняти кровотечі. Вони коштують понад 5 тис. доларів. Загалом манекенів придбаємо 5 і надішлемо їх до центрального шпиталю у Києві. Наших медиків навчатимуть професіонали з Британії і Німеччини, а з цими манекенами їм буде легше це робити.bal_01

Автор Христина Бондарєва
Фото Максим Прокопів