Про це весілля говорили на двох континентах – в Канаді, Америці та Україні. Марк Марчик і Марічка Кудрявцева одружились публічно – у парку Торонто, а на святкування скликали усіх! Відгуляли весілля в українських національних традиціях. Про зворушливу історію знайомства під час Майдану, кохання під час війни і весілля планетарного масштабу Марічка поділилась із Ukrainian Chicago Magazine.

– Ми зустрілись на Майдані в січні минулого року. Я співала з “Божичами” на сцені псалми – якраз були дні жалоби за першими загиблими на Грушевського. А Марко слухав, – пригадує Марічка.

 vesila_02В Україні він шукав співаків для запису музики до фільму про Голодомор, продюсером якого є його батько. На Майдані пара залишилась ще на два місяці, вони щодня спілкувались. У березні Марко повернувся до Канади, аби зібрати музикантів, які б погодились приїхати та підтримати українців в скрутні часи. Марко є солістом популярного в Канаді гурту The Lemon Bucket Orkestra.

vesna_04Так, недавно познайомившись, разом з іншими музикантами майбутнє подружжя вирушило у двомісячний тур Україною. «Ми створили спільний репертуар з народних пісень про війну різними мовами. Вийшов такий інтернаціональний гурт Lemonchiki Project. У нас грали мексиканець, двоє канадців, француз, румун, росіянин та двоє українців, – ділиться Марічка. – Ми виступали на вулицях та площах і були першими, хто публічно заспівав на Громадському телебаченні шлягер про Путіна без купюр (приспівку футбольних уболівальників із лайкою на адресу російського президента – авт.)».

Із початком війни на Донбасі Марічка майже усе літо та осінь провела на фронті – співала і допомагала у госпіталях, тоді як Марко із гуртом виступав у себе на батьківщині.

vesila_01

А вже у жовтні вони вирушили у  зону війни разом. Втім, ночівля у спальних мішках вилилась у захворювання нирок у Марічки. Тоді Марко забрав її лікуватися у Торонто. Часу не гаяли і поміж лікуванням придумали та поставили виставу про Майдан і війну.

У цій виставі немає ані монологів, ані діалогів, – розповідає Марічка, – лише українські народні старовинні пісні, пісні з Майдану та документальне відео з Yotube, яке транслювалося на трьох великих екранах. Ще в нас була українська традиційна різдвяна та майданівська їжа, якою під час вистави частувалися глядачі. Вистава мала шалений успіх.

А вже трохи більше, як за рік після знайомства Марко прямо в аеропорту запропонував Марічці стати його дружиною та переїхати до Канади – аби разом згуртувати сили та допомагати Україні своєю творчістю. Найближчі плани уже мають чіткі обриси – це новий музичний етно-електронний проект, повністю присвячений Україні.
Спочатку наречені хотіли зробити великий фестиваль із представленням весільних традицій всього світу, із “фейковими” молодими. Та згодом подумали – чому б не зробити це по-справжньому і самим не стати нареченими. На весілля скликали усіх охочих через соцмережі.

“Ми хотіли, щоб люди знали наші традиції. Не хотіли ховатися та святкувати лише родиною. Плюс – це чудова нагода розділяти з людьми радість та допомогти привернути увагу до України”,

– пояснює Марічка.

Крім того, весілля стало ще й благодійним, – гостей просили не приносити квітів, натомість пропонували пожертвувати гроші для медичних аптечок та курсів першої допомоги бійців, які проводить ініціатива “Захист патріотів”. Сукупно зібрали 16,5 тисяч доларів.

vesila_03Багато гостей були в українському традиційному одязі. Страви для весілля замовляли також традиційні: вареники, налисники та голубці. А один знайомий українець, власник пекарні, подарував великі короваї та хліб. Усе інше просили приносити – хто що може – і вийшов величезний весільній стіл.

Через те, що Марічка уже одного разу була заміжньою, вони не змогли повінчатися, тож молодята взяли цивільний шлюб. Обіцянки давали двома мовами, англійською та українською. Клятви молодят чи не найбільше розчулили людей: “Усі плакали. Наші обіцянки – унікальні. Марко таке наобіцяв, що і він сам, і я, і всі люди плакали і казали, що це була найсильніша частина весілля”.

vesila_00А ще під час весілля Марко підготував для Марічки романтичний подарунок, про який нікому не було відомо. Посадив її на рикшу та відвіз на озеро, на березі якого уже чекав пікнік для молодят та найвідоміші віолончеліст і скрипалька у Канаді.


Автор статті Христина Бондарєва
Photos: Carlos M. Gárate www.garatephotography.com