Минулого тижня Чикаго перетворилося на суцільну фан-зону. Фанати і нефанати спочатку вболівали, а потім святкували чи не найбільшу спортивну перемогу для міста. Улюб-лена команда "Чикаго Блекхокс" виборола першість у Національній хокейній лізі та отримала найпрестижніший приз у світі північноамериканського хокею – Кубок Стенлі.

Колір перемоги Червоний!

Це вже шостий кубок в історії чиказької команди. Свій перший кубок “Чорні яструби” завоювали ще у далекому 1934 році, а три останніх – протягом останніх шести років! Такі перемоги спричинилися до виникнення цілої армії фанів, яким позаздрить будь-яка команда: у параді на честь перемоги взяли участь близько 2 мільйонів осіб. Одягнені у форму команди, вони зустрічали своїх героїв, які проїхалися містом на червоних автобусах.

Українці Чикаго разом зі всіма фанатіють від місцевих хокейних зірок. Свого часу справжньою хокейною зіркою Чикаго, та й загалом Національної хокейної ліги, був українець Кліф Євгеній Король. Він походить з багатодітної сім’ї українських емігрантів з провінції Саскачевань у Канаді. І хоча з дитинства займався різними видами спорту, проте завжди мріяв бути професійним хокеїстом та грати в Національній лізі. Король здійснив свою мрію: з 1969 до 1980 року він був нападаючим у команді “Чикаго Блекхокс”. Його до сьогодні називають легендою американського хокею. У рейтингу найкращих гравців за всю історію команди, тобто ще з 1926 року, Кліф займає високе і почесне місце №36. Його спортивна кар’єра – це 814 матчів, з них 85 – у плей-офі, та 208 голів. У 1971 і 1973 рр разом з командою Кліф виходив у фінал Кубку Стенлі.

hockey_02

Після закінчення кар’єри нападаючого, Кліф Король не покинув рідну команду. Шість сезонів він був асистентом тренера “Чикаго Блекхокс” та два роки тренером команди “Мілвокі Адміралс” Міжнародної хокейної ліги. У 1987 році він став почесним членом асоціації випускників “Чикаго Блекхокс”, а з 2003 року її президентом. Він проживає у Чикаго з сім’єю, відвідує майже всі матчі рідної команди та дуже завдячує своєму українському походженню: “Моє українське походження дуже допомагає, бо українці надзвичайно працелюбні. А українська їжа фантастична, особливо вареники і голубці. Саме це робить хокеїстів сильними”, – розповів Кліф Король.hockey_01


 

Автор статті Мар’яна Соха
Photo credit: blackhawks.nhl.com