Дівчина з обкладинки Ukrainian Chicago Magazine, Марина Семенова, віце Міс Українська Діаспора 2014. Спеціально для художнього оформлення її історії фотограф Оксана Федорук-Терлецька відзняла фотосесію "Дівчини зі Сходу". Образ українки у вінку з вугілля оповитий чорною вуаллю смутку є задумом Марини Семенової, яка все своє дитинство і юність провела на сході України. Донбас, Харківщину і Дніпропетровщину вона вважає своїм домом і невід’ємною частиною України.

Сама Марина із сім’ї, де є українські і татарські, і російські, й навіть грецькі корені. Але дівчина з гордістю називає себе українкою. Не зважаючи, що виросла вона та навчалась серед російськомовних, інтерв’ю Марина дала чистою українською. Недивлячись, на те що друзі вважають її російськомовною, дівчина цитує Тараса Шев-ченка та обізнана у творчості Лесі Українки. Марина вважає, що навіть в еміграції варто обов’язково плекати українські звичаї та тра-диції, з якими знайома ще з дитинства.

donbas_02Ось уже три роки, як вона перебралась до Сполучених Штатів Америки, залишивши свою сім’ю та друзів на батьківщині.

“Наразі всі живуть у страху та очікуванні, що з дня на день цей жах, що відбувається на Донбасі, дійде і до них”, –

Дніпропетровщини. Для неї неможливо залишатись байдужою до теперішніх подій, адже спілкуючись з близькими з батьківщини, вона щоразу отримує жахливі новини про знайомих з АТО, про повістки родичам до воєнкому та про умови проживання друзів і рідних з Донеччини та Луганщини. “Жахливо уявити, як люди виживають без води, мобільного зв’язку, електроенергії та продуктів… Їм небезпечно навіть виїжджати із тих країв. Вони цілими родинами часто переховуються у підвалах під час вибухів”,- розповідає Марина.

“Важко повірити, що все це відбувається у країні, де я виросла.

donbas_03Скільки зруйнованих шкіл та лікарень, скільки знищених транспортних вузлів, скільки обстрілів та вибухів…”, – ділиться, переповнена емоціями, дівчина.

Марина підтримує постійні зв’язки з друзями, які перебувають в оточенні сепа-ратистів “ДНР” та “ЛНР”, вона розповідає, що люди не мають шансів висловити свою думку, яка відрізняється від тієї, що їм нав’язують, адже це може коштувати їм життя.

“На мою думку, тим людям зараз байдуже, де жити – в Україні чи Росії – їм байдуже, хто буде президентом, всі вони хочуть спокою та миру, хочуть припинити війну та смерті людей”, – каже дівчина.

donbas_04Восени Марина декілька тижнів перебувала на сході України, відвідувала родину та друзів. Також побувала в Дніпропетровській лікарні, в якій рятують поранених військових.

“Віддати все, що маю”, – це перше, що спало на думку, коли Марина побачила страждання поранених.

donbas_05На протиріч переконуванням батьків все ж таки вона збирається відвідати Україну найближчим часом. “Я не можу жити тут спокійно, знаючи, що моя сім’я та країна в небезпеці”.

Як розповідає Марина, її родина приймає біженців із Луганської області, допомагає житлом, продуктами та коштами. Дівчина зі Сходу вважає, що варто переконувати і закликати людей боротись із агресію.

“Поборіть свою агресію та покладіть зброю на землю”, –

donbas_01звертається Марина як до українців, так і до росіян. “Тільки таким чином можна вирішити конфлікт та припинити страждання людей”.


Розмовляла Христина Нарижна
Photo By Ksju Kami Photography