Американський журнал Vogue визнав українську вишиванку трендом сезону. Найвпливовіше модне видання у світі стверджує — вплив українців на моду стає все сильнішим. І річ не тільки у вишивці.

Остання колекція британського бренду Roksanda, до прикладу, створена переважно у жовто-блакитних кольорах. І хоча сама дизайнерка — Роксанда Ілінчич — не пов’язує кольорову гамму своєї колекції із Україною, ми не можемо не провести очевидних аналогій із кольорами українського прапора.

rock_02Свого часу лондонський дизайнер Роксанда Ілінчич здобула визнання завдяки вечірньому одягу. Створені нею сукні, спідниці та блузки, сповнені несподіваними комбінаціями яскравих кольорів, зробили її стиль впізнаваним. Останні колекції Roksanda стали більш універсальними. Серед них зустрічаються тепер і моделі “на кожен день”. Тим не менше, дизайнерка і досі залишається вірною невимушеній та аристократичній елегантності, пишуть про неї модні критики.

rock_03Роксанда Ілінчич — уродженка Белграда, яка заснувала свій бренд на початку 2000-х. З 2005 року вона щороку демонструє свої колекції на Тижнях моди у Лондоні. А майже рік тому, у червні 2014, Роксанда відкрила свій перший магазин у лондонському районі Мейфейр.

rock_04Своєю жовто-блакитною колекцією 2015 року Роксанда оголосила цей сезон святом кольору. “У новій колекції вона сміливо поєднала насичені відтінки жовтого, синього, оранжевого, рожевого і ментолового, які трохи приглушила рідкісними чорними вставками, — пише український Vogue. — Майстру точного і лаконічного крою Ілінчич вдалося всю цю, на перший погляд, колірну палітру структурувати і за допомогою максимально простих силуетів створити легкі та динамічні образи”.


 

Автор Марічка Паплаускайте
Фото: Roksanda