Здивувати когось красивою вишитою сорочкою сьогодні вже не так просто. А от вишита вручну жіноча сумочка — геть інша справа. "З таким автентичним аксесуаром складно лишитися непоміченою", — добре знає Галина Матвіїв-Герега. Майстриня з Львівщини створює неймовірної краси вишиті сумочки, клатчі та гаманці. Про особливості своєї роботи вона розповіла Ukrainian Chicago.

Економіст за освітою Галина довгий час працювала за спеціальністю. Після виходу у декрет згадала про дитяче захоплення вишивкою: “Мала досить вільного часу. Почала потроху вишивати і зрозуміла — це моє. Спершу обшила всю сім’ю сорочками. Далі вишивала подарунки для друзів – картини, ікони, різні сувеніри”.

sum_02

Так, випадково, на замовлення когось із друзів дівчина вишила першу сумочку. “Моя подруга, дизайнер-конструктор, придумувала моделі під мою вишивку. Спершу шили тільки із тканини, бо не мали навиків роботи зі шкірою. Але було шкода, що сумочки швидко забруднювалися і втрачали форму. Тому з часом перейшли на шкіру”.

Над першими моделями Галині доводилось працювати по півроку. Сьогодні авторка бренду “Ружа” має кілька помічниць, тому робота йде швидше. Тим не менш, оскільки все вишивається вручну, менше, ніж за три тижні впоратись неможливо. Додатковий тиждень йде безпосередньо на пошив.

sum_03

“Ще одна райська пташка. Ти, напевно, в раю буваєш у снах, а потім згадуєш, що бачила… Дуже красиво, і пташки, як живі!”

— коментують у соціальних мережах витвори Галини шанувальниці її таланту.

sum_04У візерунках, що їх переносить на аксесуари вишивальниця, багато квітів і птахів. А секрет успіху Галини у тому, що кожна створена нею сумочка — унікальна. “Завжди спілкуюсь із покупцем безпосередньо. Часто мені кажуть: “Бачила у вас отаку сумочку — зробіть мені точно таку саму”. А я все одно зроблю трішки інакшу — індивідуально під смак і стиль людини.

Мені не цікаво повторюватись. Кожна  моя річ ексклюзивна”.

sum_05Серед клієнтів Галини багато українців з-за кордону. “Замовляють і з Європи, і зі США. Є кілька клієнток з Чикаго, до речі. До останнього були замовлення з Росії — тамтешні українці купували — але тепер менше”.

sum_01Так поступово, буквально за кілька років, хобі Галини перетворилося не лише у невеличкий бізнес, але й у практичний спосіб популяризації України у світі. На досягнутому майстриня зупинятися не збирається. Тепер її мрія — показати колекцію сумочок “Ружа” на подіумі тижня мод.

Над матеріалом працювали:
Наталія Фігель, Марічка Паплаускайте
Фото надані Галиною Матвіїв-Герогою
Facebook.com/Halynabags