Слідом за нещодавніми призначеннями нових послів України в ряді країн світу, зокрема Валерія Чалого в Сполучених Штатах Америки, Президент України Петро Порошенко призначив Надзвичайним і Повноважним Послом України в Канаді відомого українського журналіста, громадського діяча та політика Андрія Шевченка. Про виклики, які стоять перед ним на новій посаді та те, як будуватиме свою роботу новоспечений дипломат розповів Ukrainian Chicago Magazine.

Своє призначення послом України в Канаді Андрій Шевченко сприймає як екстраординарний шанс послужити Україні, особливо в ці складні часи. Розуміючи, які важкі завдання перед ним постають, зокрема через відсутність дипломатичного досвіду, він переконаний, що впорається.

“Я дуже тверезо оцінюю ті завдання і ті виклики, які переді мною стоять. Як для людини, яка не має дипломатичного досвіду, ці виклики можуть бути набагато більшими, ніж для кадрового дипломата, але так само знаю свої сильні сторони і думаю, що коли цю посаду Президент і Міністр закордонних справ мені пропонували, вони покладались на те, що мій політичний і журналістський досвід допоможуть достойно представляти країну”.

sh_02Ротації у дипломатичному середовищі, на думку Андрія Шевченка, викликані надзвичайною потребою до якісних змін України в усіх напрямках, як у внутрішніх реформах, так і в зовнішній політиці:

“Зараз як ніколи важливо, щоб голос України звучав дуже чітко, переконливо, достойно, і це означає дуже серйозні зміни в тому, як працює дипломатія”.

Якщо говорити про зовнішню політику, то показовим сигналом до змін пан Андрій називає призначення на посаду посла України в Америці Валерія Чалого, якого вся Україна знає як громадського активіста, людину Майдану, сильного інтелектуала та дипломата.

“Я дуже сподіваюся, що такі призначення допоможуть вибудувати абсолютно нову якість української зовнішньої політики. І я знаю, що і у випадку з Чалим, і у випадку з моїм призначенням, свідомо шукали людей, які не є кадровими дипломатами, але які можуть зараз бути якнайбільше корисними Україні”.

sh_03

Що ж до Канади, на думку нового посла, це окрема особлива історія. Тому що від часу здобуття Незалежності, Україна завжди обирала сильних достойних дипломатів. І він знає, що працювати буде багато в чому легко, зокрема тому, що величезний шматок роботи вже зроблено попередніми послами, починаючи від Левка Лук’яненка і до Вадима Пристайка.

sh_04

У своїй роботі Андрій Шевченко бачить три очевидних пріоритети: політична підтримка з боку Канади як країни, що взяла на себе фактично лідерську роль у міжнародній коаліції на допомогу Україні, й дуже важливо, щоб так було й надалі, особливо після парламентських виборів; продовження військово-технічної співпраці; та торгівля, бізнес, інвестиції, зокрема наповнення практичним змістом свіжопідписаної угоди про створення зони вільної торгівлі, яка несе вигоду як Україні, так і Канаді. Обіцяє не забути у своїй діяльності на посаді посла пан Андрій і про численну українську діаспору:

sh_05

“Звичайно ж, Канада для нас країна наймогутнішої у світі української діаспори, тому як посол я також шукатиму спосіб, як зробити так, щоб і підтримку з боку України відчувала наша діаспора, і як зробити, щоб це приносило максимальну користь для обох країн”.

sh_06Також своїм надзавданням дипломат вбачає зміну самої філософії стосунків між Канадою і Україною. Адже остання, завдяки неймовірній підтримці дружньої країни, нині у хорошому сенсі “розпещена” і часто сприймає цю допомогу як даність.

“Прийшов час вивести стосунки між Україною і Канадою на такий рівень, де буде не просто сильний і сентиментальний зв’язок, не просто потужна емоційна ниточка, а дуже сильний, здоровий, якісний партнерський інтерес”,
– наголошує Андрій Шевченко.

Зараз новопризначений посол ще перебуває в Україні, максимально швидко завершує справи у безлічі проектів, серед яких Реанімаційний пакет реформ, Програма USAID “РАДА”, Суспільне мовлення, діяльність у партії “Батьківщина”, та разом із сім’єю готується до переїзду.

“Хоча ми ще у Києві, лише пакуємо валізи, але фактично Канада це те, що вже зараз займає, якщо не 100 %, то дуже велику частину часу. Ми у великих передчуттях, наша сім’я ніколи не була у Канаді, тому для нас це передчуття навіть вдвічі потужніше, адже зараз все це треба буде переживати в живу, будуть гарячі свіжі враження і ми з великим азартом, з великим нетерпінням чекаємо на наш переїзд”.

sh_01Андрій Шевченко збирається заступати на посаду посла України в Канаді зі щирим бажанням дієво працювати. І дуже розраховує на те, що українська діаспора допоможе йому та його родині освоїтися, відчути та зрозуміти, як побудувати роботу найкраще.


Автор статті Сашко Сівченко

Photos by Alexey Furman,
Igra-Ukraina, APU, Ved-Magic