Легендарна українська співачка Ніна Матвієнко вдруге у житті відвідала Чикаго. У січні разом із фіналістами вокального телепроекту ансамблем ‘‘Тріода’’, співаком Володимиром Окілком, братами Назарієм та Дмитром Яремчуками вона стала гостею традиційного Різдвяного концерту, частина виручених коштів з якого піде на благодійність. Ukrainian Chicago розпитав пані Ніну, якою вона відчула українську громаду в Чикаго, та дізнався її думки про нинішню війну на cході України.

Неповторну манеру співу Ніни Матвієнко неможливо не впізнати. Автентичний фольклор у її виконанні зачаровує. Кажуть, її голосом співає душа українського народу. Тож не дивно, що виступи народної артистки збирають повні зали не лише в Україні, але й за її межами — усюди, де розкидані по світу українці. Тепло зустрічали співачку і в Чикаго.

Nina Matvienko

‘‘Я вражена тим, як гарно влаштоване ‘‘Українське село’’ у передмісті Чикаго. У таких великих містах люди зазвичай гублять одне одного. Українська ж громада тримається гуртом. Велика заслуга у цьому лежить на українських церквах. Тут сильно відчувається підтримка одне одного, відчутні родинні стосунки у середині спільноти’’,

— поділилася враженнями Ніна Митрофанівна.

Ніна Матвієнко

Подібне єднання, каже вона, нині відчувається і в Україні:

‘‘Ця війна нас усіх об’єднала. Ми стали більш доброзичливими і організованими. Он скільки з Криму приїхало людей – всіх прийняли, всіх поселили. Нас усіх підряд сьогодні називають ‘‘бандерівцями’’, і це вже комплімент. Бо ми відчуваємо, що стали єдині: і україномовні, і російськомовні. Я вже давно зрозуміла, що всі ці поділи є надуманими. Головне — завжди залишатися людиною’’.

Народна артистка України, Герой України Ніна Матвієнко відома не лише своїм золотим голосом — вона також має талант драматичної актриси і займається літературною творчістю. Щоправда, нам вона зізналася, що хоч і переживає за нинішні страшні події в України, писати книжку про них вона б не бралася.

‘‘Той, хто не був на війні, не пережив усі її жахи, не бачив мертвих друзів, не може писати книгу про війну. Свідчення війни повинні писати самі хлопці: і прості солдати, і офіцери, і командири. Лише вони можуть передати справжню картину. Я ж могла би написати лише як мати — показати власне обурення ситуацією’’. Ніна Митрофанівна знає, про що каже — вона мати, має двох дорослих синів Андрія та Івана. Обидва вони — талановиті художники з власним мистецьким почерком і світобаченням.  А десять років тому старший син Ніни Матвієнко Іван вирішив піти у ченці.

Ніна Матвієнко

‘‘Один з моїх синів — ‘‘майданівець’’, але зараз він не на війні. Він не є військовозобов’язаним, а навіть якби і був, то стріляти він не вміє. І не зможе. Я точно це знаю. Бо я його так виховала. Обох так виховувала’’.

Нещодавно Ніна Матвієнко дала кілька інтерв’ю, які викликали хвилю обурення у певних колах.

Далеко не всі, хто живе на cході України, є нашими ворогами. Мусимо про це пам’ятати.

Багатьох збентежило те, що військовий конфлікт на сході України народна артистка назвала братовбивчою війною та геноцидом нації.

‘‘А хіба це не так? Українці воюють з українцями. Ці ‘‘ДНР’’, ‘‘ЛНР’’ — серед них є жителі Донеччини, Луганщини… Вони просто неправильно зорієнтувались —вони пішли на контакт із бандитами, із сепаратистами, і тепер їм ставлять умови: ‘‘або ти з нами, або ми тебе також уб’ємо’’. Люди розгублені, так. Але далеко не всі, хто живе на Сході України, є нашими ворогами. Мусимо про це пам’ятати’’.

Над матеріалом працювали:
Марічка Паплаускайте, Христина Нарижна
Фото: Оксана Федорук-Терлецька
Ksju Kami Photography