Чорноброва і смуглява красуня з білосніжною посмішкою, справжній еталон української вроди, титулована українка діаспори – Уляна Фенин.

Здобувши перемогу на конкурсі “Міс Українська Діаспора 2014”, який відбувся у жовтні в Чикаго, дівчина зізналась, що це не головне, за чим вона йшла на конкурс.

miss_02 Красуня з обкладинки першого друкованого номера журналу Ukrainian Chicago розповіла про себе.

“Родом я із міста Коломиї. Там і пройшло моє дитинство. Коли мені було 14 років, моя сім’я виграла “Зелену карту”. Через відсутність фінансової стабільності в Україні, ми вирішили використати цей шанс і переїхали в Чикаго. Це було 7 років тому”, – розповідає Уляна.

Тоді дівчина продовжила навчання в американській школі. Хоч вона зізнається, що було важко, проте навіть на початку, ще не володіючи досконало англійською мовою, в Чикаго дівчина була відмінницею, як і в Україні, де її фото завжди прикрашало шкільну “дошку пошани”.

Зараз Уляна працює в Американській спілці анестезіологів у відділі освіти, а також навчається в університеті DePaul в Чикаго, де вивчає психологію та соціологію. Планує вступити до юридичної школи, бо мріє стати адвокатом. І навіть після вечірніх репетицій під час підготовки до конкурсу красунь Уляна встигала готувалась до університетських іспитів.

Коли ж вирішила брати участь у конкурсі “Міс Українська Діаспора”, вся родина палко підтримувала цей крок, проте, як зізналася дівчина, батько сказав категоричне “ні”.

“Уляно, навіть не думай свій час і сили витрачати, бо там уже все відомо. Виграє дочка олігарха, який заплатить”, – говорив батько. “Так запевняв мене тато, а коли я перемогла, то він такий щасливий був! Дотепер усім розповідає про мою перемогу, хоч і не вірив на початку,” – каже Уляна.

Miss Ukrainia Diaspora

З-поміж 16 вродливих українських дівчат журі конкурсу вирішили обрати переможницею Уляну Фенин, талановиту і чарівну українську емігрантку зі звичайної української родини. Всупереч стереотипним думкам, що в конкурсах краси перемагають лише за гроші, Міс Українська Діаспора 2014 запевняє: “Я не донька олігархів”.

Про стосунки між учасницями конкурсу Уляна згадує, що все було зовсім не так, як трапляється в багатьох конкурсах краси:

“У нас дуже дружні дівчата. Із самого початку ми дружно спілкувались на репетиціях і тепер зустрічаємося на різних українських подіях. Часто спілкуємося”.

miss_03Міс Українська Діаспора переконана, що українці повинні гуртуватися разом: «Особливо в такий час для України необхідно об’єднуватися, допомагати. Мені подобається, як ми тут підтримуємо наші традиції – бо це потрібно для кожного з нас.” Маючи багато друзів, як серед американців, так і серед емігрантів з Європи, Уляна розповідає, що багато, хто з них слідкує за українськими подіями: «Вони підтримують, співчувають, багато розпитують про Україну».

І сама красуня намагається підтримати і допомогти Україні, хоч із далекої Америки. Свій головний приз з конкурсу “Міс Українська Діаспора” дівчина передала українському військовому.

«Пам’ятаю, коли казала, що буду брати участь у конкурсі, друзі і знайомі питали, який головний приз я можу виграти. А я про це навіть не задумувалась — я не йшла туди заради виграшу. А коли винесли сертифікат на купівлю бронежилету – це було неочікувано. Але це особливий, чудовий подарунок. Адже я отримала змогу свій подарунок передати комусь іншому, знаючи, що це може врятувати життя. Це безцінно і краще за будь-які ювелірні прикраси. Це, насправді, і було метою — взяти участь, аби мати більше можливостей допомогти Україні», – ділиться враженнями Уляна.

Нещодавно українські красуні стали учасницями п’ятикілометрового забігу вздовж озера Мічиган. Незважаючи на морозну погоду, дівчата, загорнені в українські прапори та символіку, пробігли дистанцію і присвятили свій забіг Україні та українським військовим.

Одразу після своєї перемоги, вже наступної неділі під церквою Св. Йосифа-Обручника в Чикаго разом з іншими учасницями Міс Українська Діаспора Уляна збирала і запаковувала речі, одяг та іграшки для родин українських військових. Загалом під час цієї акції в Чикаго було зібрано 65 коробок необхідних речей.

Разом з медичним обладнанням та ліками гуманітарна допомога успішно прибула в Україну. На черзі – наступний вантаж в рамках спеціальної гуманітарної місії конкурсу “Міс Українська Діаспора” для українських госпіталів.

miss_04Окрім матеріальної допомоги, дівчата з конкурсу беруть участь у соціальних акціях. Нещодавно українські красуні стали учасницями п’ятикілометрового забігу вздовж озера Мічиган. Незважаючи на морозну погоду, дівчата, загорнені в українські прапори та символіку, пробігли дистанцію і присвятили свій забіг Україні та українським військовим. Вони зізналися, що бігти 5 кілометрів в мороз – це найменше, що можна зробити: “Адже нашим військовим на сході України зараз набагато холодніше, і ми їх підтримуємо всім серцем і всією душею”. “Ми віримо, що Україна переможе,” – впевнені красуні.

Міс Українська Діаспора влітку планує полетіти в Україну і з благодійною місією особисто відвідати військові госпіталі та дитячі інтернати.

Уляна Фенин переконана, що настане день, коли українці діаспори почнуть повертатися на свою рідну землю, принаймні, такі думки існують в її родинному колі. “Мої батьки, наприклад, разом із братом хочуть коли-небудь повернутися в Україну. І знають, що такий день настане. Тільки не знають, коли. Я б так само хотіла, але не знаю, як складеться моє життя”.

Фото – Оксана Федорук-Терлецька –
Ksju Kami Photography

Дізнайтесь більше про
Міс Українська Діаспора на сайті
www.MissUkrainianDiaspora.com

miss_05