Дизайнер Людмила Бушинська, автор сукні, у якій друга віце-міс цьогорічного конкурсу ‘‘Міс Всесвіт’’, українка Діана Гаркуша здобула свій титул. Мисткиня безкоштовно надала цей костюм представниці України для дефіле у національних костюмах. Про те, як створювався образ ‘‘Нареченої війни’’, Людмила Бушинська розповіла Ukrainian Chicago.

Сьогоднішня війна в Україні — нечесна і неправильна, але вона є. І мені хотілося донести до усієї світової спільноти, що нам потрібна допомога: і моральна, і така, що може реально зупинити наступ на Україну. Конкурс відбувався у Маямі, в Америці. На території США більш, ніж 100 років не було війни. І тому американці усі українські події сприймають трохи інакше. Для мене було важливо передати, що те, що твориться на нашій території, як би його не називали газети чи політики, є справжньою війною”, — поділилася дизайнер.

bushunska_2За її словами, образ “Нареченої війни” — це образ молодої дівчини, яка втратила свого коханого, але при цьому залишилася сильною. “Чорний фатін символізує попіл. Квітки маку, що осипаються, — надію, яку дівчина втратила. Але всеодно цей образ мужній — український народ, як і цю молоду дівчину, не можна зламати подібними речима. Народ вистоїть, бо має відчуття гідності і великої віри”.

Відомо, що тканину для створення червоно-чорної плахти костюму, дизайнерка замовляла на одній з укра-їнських текстильних фабрик. Хоч на виготовлення сукні було мало часу, проте кожну макову квітку та декору-вання кристалами дизайнерка зробила вручну.

Нажаль, судячи із результа-тів онлайн-голосування у Twitter, глядачі конкурсу “Міс Всесвіт” віддали перевагу національним костюмам пред-ставниць Індії, Аргентини, Індонезії, Канади та Німеччини. Так чи інакше це не завадило, українці Діані Гаркуші стати другою віце-міс всесвітнього конкурсу. А образ “Нареченої війни” викликав жваву дискусію у мережі, а значить, увага до проблем України, як і очікувалось, була привернута.

Дизайнерка переконана, варто думати тільки про добре, молитися і вірити, що переломний момент у ситуації в Україні от-от настане.

nerechena_01

‘‘Коли мені важко чи погано, я завжди багато працюю’’, — каже пані Людмила. Засновниця бренду Ruta вже кілька років створює унікальні колекції етнічного українського одягу.

‘‘Раніше шиття одягу було для мене скоріше хобі. Але мені часто радили створити власну марку одягу. Кілька років я думала над цим. Дивилася, що є в Україні, чого немає. Етніка в одязі ще донедавна була скоріше народним. Я ж перевела це в формат сучасного європейського стандарту та рівня якості’’, — розповідає дизайнер. Кожна річ, стоворена у студії Людмили Башинської, є по-своєму унікальною, а відповідно і цінною.

‘’Мені не цікаво робити великі партії одягу. Це може бути всього одна сукня. Або максимум – якщо речі подобаються, наприклад, сорочки – їх може бути до 100 одиниць. Кожен місяць виходять капсульні колекції по 5-10 моделей,’’ — пояснює дизайнер.

bushunska_3

Великою популярністю користуються моделі дитячого етно-одягу від Людмили Бушинської. Це не тільки традиційні вишиті сорочки але і пишні сукні для дівчаток, пальта і навіть стильні куртки для хлопчиків – все з етнічни-ми елементами. Одяг від Людмили Бушинської у гардеробах колишньої першої леді Катерини Ющенко та відомої теле-ведучої Катерини Осадчої. Користується популярністю бренд Ruta і серед іноземців, які приїжджають в Україну.

Втім, Людмила Бушинська звертає увагу, що Ruta — це не лише одяг. Авторські крамниці у Києві та Вінниці самі по собі є центрами сучасного мистецтва. Багато проектів пані Людмили спрямовані на пропагування українського мистецтва та етнічної моди.

bushunska_4

А зважаючи на ситуацію в Україні, до багатогранної діяльності дизайнерки дода-лася ще й благодійність. Син вишивальниці, яка працює в компанії Ruta, нині воює на сході, відповідає за один із батальйонів.bushunska_1

“Ми допомагаємо цьому батальйону: закуповували білизну, спальні мішки, маску-вальні костюми”, — каже Людмила.
В найближчих планах її команди також створення всеукраїнського пісенного фес-тивалю для діток та молоді із обмеженими можливостями “Золотий птах”. Так само буде називатися наступна колекція Людмили Бушинської, презентована на Українському тижні моди у березні.

Над матеріалом працювали: Наталія Фігель, Марічка Паплаускайте
Фото -TM RUTA www.rutashik.com