Дизайнерка Ірина Каравай – абсолютно палка прихильниця української етніки. Від своєї пристрасті вона не відійшла і при створенні колекції осінь-зима 2015-2016. Її презентувала на Українському тижні моди у Києві. Модні оглядачі відзначають - їй вдалось незвично, але без сумніву вдало з‘єднати воєдино український національний костюм із класикою та елегантністю. Із цим резюме солідарний і Ukrainian Chicago Magazine.

За словами модельєрки, свої колекції вона створює для тих жінок, хто вміє дивуватись. А дивуватись і справді є чому: без зайвих деталей і водночас продуманістю кожної моделі до найменших дрібниць Каравай неодмінно вдаються неповторні речі.

karavay_02У колекції переважають чорні, червоні та білі тони, традиційні для української культури. Темні сукні з довгими рукавами та шлейфом і завуженою талією стали основою для стилізованих українських узорів у червоно-зеленій гамі. Золотаві аплікації на напівпрозорому лляному полотні дещо нагадують витинанки.

karavay_03Деякі сукні та тра-пецієподібні спідиці подібні до старо-винного українського строю, хоча й не відтворюють його повністю, дизайнерка обмежується лише силуетами. В дизайні частини моделей можна відстежити вплив українського кептарика і навіть масивного жупану.

karavay_04Аксесуари – тоненькі пояси та елегантні сумочки – і ті з елементами української етніки. Деякі моделі обшиті стеклярусом, який на перший погляд схожий на витончено виткану бахрому.

karavay_05Із матеріалів Каравай звернулась до природніх – притаманного українському одягу льону. А ще шкіри та хутра. При цьому, традиціний орнамент на лляному полотні абсолютно гармонійно співіснує із шифоновими тканинами розслабленого крою, вільними топами й шерстяними пальто.karavay_06

Концепція цієї колекції дуже добре вписується у ренесанс усього українського, а особливо – в моді.

karavay_01Це помітно не лише всередині України, а й за її межами. Не дарма, що навіть таке авторитетне видання як Vogue визнає вплив української культури на сучасну фешн-індустрію, а українську вишиванку називає трендом сезону. Рецепт, на перший погляд, простий і очевидний – на світову модну арену виходять ті дизайнери, які вміло поєднують сучасні тенденції з давньою українською традицією, як у випадку Іриною Каравай. А ще присмачуюють цей мікс стилістикою сімдесятих років.


Христина Бондарєва
Photos by Inna Franco