Залишатися в історії Майдану лише козаком, який терпів знущання на морозі, мене не влаштовує’’,

– так Михайло Гаврилюк – обличчя українськї революції – пояснює, чому замість того, щоб сіяти і збирати пшеницю, вирішив зайнятись благодійністю, а пізніше – відклав козацьку шаблю, сів у депутатське крісло і взяв у руки Конституцію.

Відомим ‘‘майданівець’’ Михайло Гаврилюк став після того, як під час протестів над ним познущались бійці українського спецпідрозділу міліції: на морозі роздягнули догола і провели знущальну фотосесію, а опісля виклали скандальне відео в інтернет. Сам Гаврилюк кривдника по-християнськи пробачив:

‘‘Моя справа – пробачити йому. Хай утримує свою сім’ю. Хай покається у своїх гріхах’’.

У результаті суд навіть пом’якшив їм термін ув’язнення.
Після Майдану Гаврилюк волонтерив для фронту і заснував благодійний фонд, який первинно мав займатися патріотичним вихованням і підтримкою аматорського спорту. Та війна внесла корективи – тепер організація збирає кошти для бійців АТО.

На позачергові парламентські вибори козака забрали просто з фронту. Серед усіх політичних партій Гаврилюк вибрав ту, де було багато вихідців з Майдану і комбатів. В результаті – переміг на 95-му мажоритарному виборчому окрузі як безпартійний висуванець від «Народного фронту», обігнавши кандидата від «Блоку Петра Порошенка».

Стандартним депутатом його не назвеш. У парламенті Гаврилюк магнітом притягує до себе телекамери. На засідання ходить у камуфляжі: каже, якби країна змінилась лише від носіння костюму у Раду – він би радо його одягнув.

Визнає козак і те, що не має освіти – але заявив, що готовий її здобути. Почав просто із сесійної зали – фотографи зняли, як під час перерви новобранець вивчав Головний Закон України.

Сам Гаврилюк не приховує, що у Раді почувається, як учень. У розмові з нами розповів – робота для нього нова, але переконаний – якщо людина захоче, може усього навчитись. Це непросто, особливо коли доводиться протистояти командам ‘‘зверху’’.

‘‘13 січня був один законопроект, за який наша фракція (‘‘Народного фронту’’ – ред.) мала не голосувати, бо є зацікавлені люди, інтереси яких цей закон зачіпав. Та я і кілька моїх колег таки проголосували – і закон отримав 230 голосів’’. (Ідеться про закон ‘‘Про акціонерні товариства’’ – про зниження кворуму, необхідного для проведення загальних зборів акціонерного товариства, з 60% до 50% + 1 акція). Таким чином, пояснює Гаврилюк, олігархи більше не зможуть блокувати ухвалення рішень акціонерними товариствами, в яких держава має мажоритарні корпоративні права.

У грудні козак пожертвував на благодійний аукціон у діаспорі сувенірні футболки та календарі – щоб допомогти батальйону ‘‘Золоті ворота’’, 92-ій окремій механізованій бригаді та 80-ій аеромобільній бригаді – усі три з’єднання тримають позиції у Щасті.

‘‘Воїнам не вистачає тепловізорів, приборів нічного бачення, каски і бронежилети зношуються. Держава не може забезпечити військових усім, що їм потрібно. Відколи я став депутатом, постійно випрошую на безпілотники хлопцям’’,

– розповів журналу Ukrainian Chicago Гаврилюк.

Благодійний аукціон – один із креативних і до того ж простих способів зібрати гроші на необхідні речі. Інформацію про лоти виставляють на Facebook (назва сторінки – EuroMaidan Items Auction to benefit Ukrainian people). Придбати їх можна у онлайн-режимі. На виручені кошти від лотів Гаврилюка волонтери вирішили закупити у США теплі речі для військових.

На футболках і календарях, які пожертвував Гаврилюк, – зображена символіка із соціального ролика ‘‘Україна’’. Загартована болем’’.

Історія проекту сягає ще з літа. Це – соціальне відео до 23-ї річниці Незалежності України, яке зняли креативна агенція Adventa LOWE, група АДВ Україна і продакшн-студія LimeLite. У відео Михайло Гаврилюк, який став символом Революції Гідності, на своєму тілі червоними і чорними нитками ‘‘вишиває’’ вишиванку. Щоправда, своє тіло йому проколювати не довелось. Як поділився із нами Гаврилюк, доволі болісну на вигляд процедуру на камеру зняти допоміг накладний силікон.

Коментуючи передачу речей на аукціон діаспори, Гаврилюк каже – маємо помагати одні одному, де б не були:

‘‘Ми разом, і тільки разом можемо перемогти рух  супостата, який пре на Україну’’..

Над матеріалом працювали:
Христина Бондарєва
Наталія Фігель