Дивовижні сови, зіткані із сотень узорів. Вони туляться одна до одної на фоні такого ж орнаментального і не менш фантастичного нічного неба. Це одна із картин художниці зі Львівщини Наталії Курій-Максимів. Її роботи, виконані здебільшого в техніці живопису на склі, мало кого можуть залишити байдужим. А тому не дивно, що знайти їх можна не лише в ряді колекцій в Україні, але й за кордоном. Про те, звідки до неї приходять такі витончені образи, Наталія Курій-Максимів розповіла Ukrainian Chicago.

“Я народилася в Самборі, на Львівщині, але більшу частину дитинства провела в карпатських горах. У маленькому селі на бойківщині мене виховувала бабуся. Вона й прищепила любов до українських народних традицій”, — розповідає художниця.

zhuvop_01Сім’я, діти, релігійні свята та весілля — центральні теми картин Наталії. Повні деталей та дрібних орнаментів, її роботи часом нагадують писанки.

Етнічна тема моя улюблена. І вся вона з Карпат.Я зростала у тому побуті, серед лісу та гір, вбираючи у себе давні місцеві обряди та звичаї”

zhuvop_02Після навчання спершу у педагогічному училищі на відділенні образотворчого мистецтва, далі у Дрогобицькому університеті, а на останок в Українській академії друкарства на художника-графіка Наталія знову повертається в дитинство — тільки тепер через свої картини.

zhuvop_03Техніка, якою вона найчастіше користується, — малярство олійними фарбами на склі — теж традиційно карпатська. Хоча нині вона є доволі поширеною по всій Україні. “Але я не обмежую себе однією технікою, — зауважує авторка. — Працюю також у станковій графіці та живописі”.
Сьогодні Наталія все більше проживає у Львові і часто малює це місто. Має навіть окрему серію картин — із кавою та левами.

Є у мене також серії ангелів для міст. Наприклад, нещодавно я була в Одесі, і дуже це місто мене надихнуло. Тепер працюю над юдейським ангелом Одеси

zhuvop_04Подібні тематичні серії картин Наталії вже нераз були представлені на персональних виставках в Україні. “За кордоном поки презентувала роботи лише на колективних виставках. Остання була в Естонії, присвячена українській культурі”, — згадує мисткиня.
Втім, це жодним чином не заважає її роботам потрапляти у закордонні приватні колекції.

Географія дуже широка. Одна з останніх більших робіт полетіла у США. Зазвичай купує діаспора – з Канади, Західної Європи, навіть із Росії були замовлення”

zhuvop_05Видавництва в Україні одне за одним замовляють листівки та брошури із малюнками Наталії. Втім, художниця ставить для себе планку ще вище — мріє, що колись ілюструватиме дитячі книжки.


Автор статті Марічка Паплаускайте
Фото надані: www.ukrainart.com/kuriy-maksymiv-natalya