Втретє в історії конкурсу ‘‘Міс Всесвіт’’ представниця України увійшла до топ-5 найгарніших дівчат. 20-річна харків’янка Діана Гаркуша стала другою віце-міс цьогорічного конкурсу. Головну корону отримала представниця Колумбії, друге місце зайняла красуня зі Сполучених Штатів. Втім для українців титул Діани став абсолютною перемогою. Тим паче, що своєю промовою та особливим національним костюмом вона привернула увагу світової спільноти до проблем України.

Конкурс відбувався наприкінці січня у передмісті американського Маямі. Фінал змагання у прямому ефірі транслював телеканал NBC. Отож відповідь українки на запитання користувачів Facebook про те, яким є найбільший внесок її країни у світі, побачили мільйони. Діана Гаркуша тоді сказала, що Україна переживає дуже важкий час, і важливим є зусилля, спрямовані на підтримку української армії та народу, а також відбудови шкіл, дитячих садків, сиротинців.

Бурхливу реакцію у соціальних мережах отримало те, що Діана відповідала на запитання російською мовою. У інтерв’ю Ukrainian Chicago дівчина пояснила, що змусило її піти на такий крок.

nerechena_02

‘‘У російських медіа розкру-чувалась думка, що я говорила російською, аби і в Росії мене зрозуміли. Насправді ж, я дуже хотіла говорити українською. Але коли ми заповнювали анкету на участь у Міс Всесвіт, написали, що хочемо українського перекладача. Але, на жаль, організатори не можуть забезпечити перекладача для кожної країни. Ми із розумінням до цього поставились’’, — розповіла друга віце-міс.

‘‘Тоді я погодилась говорити російською,’’ — розповідає дівчина.

‘‘Для мене було важливо донести до глядачів, що ситуація в Україні критична. Це був крик душі’’.

Зараз, каже Діана, до неї при-ходять листи та повідомлення, у яких незнайомі люди з різних куточків світу запитують, яким чином можуть допомогти Україні. ‘‘Люди почули. Думаю, тепер, можливо, щось дійсно почне змінюватись. Мені це болить’’, — наголошує красуня.

nerechena_03

В інтернеті також вибухнуло жваве обговорення сукні, яку Діана презентувала як національний костюм.

Образ ‘‘Нареченої війни’’  спеціально для конкурсу  створила українська  дизайнерка Людмила Бушинська.  Виконана в кольорах жалоби  та оформлена червоними маками  і чорною фатою, сукня символізувала трагічні події  останнього року в Україні.

‘‘Люди розмежувалися в дум-ках: одні говорили, що це дуже патріотичний костюм, інші — що він занадто політичний. Але наш образ відповідав реаліям часу.

Якби я вийшла на сцену в купальнику, чи в якомусь яскравому пір’ї, як інші дівчата,
мій народ мене би не зрозумів,

— говорить Діана. — Ми повністю довірились Людмилі Бушинській, яка розробила цей образ. Вона вклала у костюм своє бачення, я ж його презентувала’’.

Щоправда, сама дизайнер опісля конкурсу помітила на фото, що костюм на Діані був вдягнений не зовсім правильно. І як пояснює Діана, це трапилось під час дуже короткої перерви перед виходом на сцену:

nerechena_04

‘‘Я сама лише на фотографіях побачила, що спідниця була одягнена не на ту сторону. Уявіть, це прямий ефір, 88 дівчат, кожен вихід розписаний по хвилинах. Тому у кожної конкурсантки є свій костюмер, який одягає її, є стиліст, який підправляє зачіску чи макіяж. Тобто виглядає все так — я заходжу в гримерку, і мене швидко перевдягають і готують до наступного виходу. Сама я себе не бачу. Але я дуже вдячна Людмилі за той образ, який вона для мене створила’’.

Родина Діани мешкає на Харківщині. Сама ж дівчина нині навчається в Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого на прокурорському факультеті та працює моделлю. Рідні та близькі підтримували її на відстані.

nerechena_05

‘‘Не так просто отримати візу у США. Тому моя сім’я була зі мною морально. Щодня ми зідзвонювались. А вже після фіналу мені по інтернету подзвонили з дому — там зібралися разом усі рідні, вітали мене. Дехто навіть плакав. Мені і досі кажуть: ‘‘Ти так гарно виступала, що мені аж сльози виступили’’. Це для мене найдорожча нагорода’’.

Титул другої віце-міс конкурсу Міс Всесвіт не дає Діані жодних додаткових можливостей, вважає вона. Однак, дівчина і надалі буде допомагати українській армії, хоча б коштами із власної стипендії, як і робила це раніше: nerechena_01

‘‘Мрiю про мирне небо над Украiною. i щоби кожна людина не чекала на допомогу iншого чи вдалий момент, а вже сьогоднi починала iз себе змiнювати щось. Якщо всi ми зберемося iз духом та силою, з часом ми обов’язково переможемо’’.

Над матеріалом працювали: Наталія Фігель, Марічка Паплаускайте.
Фото: ‘‘Міс Україна Всесвіт’’, Дмитрій Перетруто