Кожна українська жінка достойна красивої вишиванки. У цьому впевнена автор майстерні "Вільні люди" Юлія Герасименко. Півтора роки тому вона, так і не знайшовши вишитої сорочки "до душі", вирішила пошити таку власноруч. Тепер за одягом, створеним у її майстерні, стоять черги.

Раз побачивши роботи Юлії, наступного разу їх неможливо не впізнати або сплутати з іншими. Усе — і вишиванки, і сукні, і навіть куртки — витримано в єдиному стилі. У ньому єднаються сучасний крій та традиційні орнаменти.

vush_02“Ідея створити такий проект виникла після довгих та безрезультатних пошуків вишиванки “до душі”. Все, що було представлене на ринку на той час було або занадто дорогим, або доступним по грошах, але неприйнятним за якістю”, — розповіла Юлія Ukrainian Chicago.

vush_03Тепер вона творить одяг гарної якості одночасно доступний за ціною. “Це важливо. Особливо в теперішній час. Наші жінки на це заслуговують. На ринку є достатньо брендів, що виробляють прекрасні вишиванки. Але за цінами, як мені здається, для людей з середнім достатком вони не є доступними. Я би дуже хотіла, щоби кожна жінка мала вишиванку, яка їй подобається, і носила би її із задоволенням”.

vush_04У травні, напередодні Дня вишиванки, придбати одяг “Вільних людей” — було завданням не з простих. Будь-яку нову модель одразу ж купували. Майстерня не є великим виробництвом — творити одяг Юлі допомагають її рідні. Тому це фактично родинна справа.

vush_05Усі вироби створені виключно з натуральних тканин — в переважній більшості з льну. Адже саме з нього шили одяг наші пращури. “Раніше жінки “носили одяг для життя”. Це, дійсно, зручно, комфортно і природно. До стрінгів залишалося ще півтора століття”, — жартує майстриня.

vush_06У вишивці вона та її помічники використовують мотиви стародавніх вишиванок з різних регіонів України: “Намагаємося довести до наших клієнтів значення та походження конкретного узору. Дуже часто клієнти цікавляться походження орнаменту  та його значенням. Це тішить, коли людина не просто купує одяг, а обирає його свідомо”.

Замовляють вишиванки “Вільні люди” й за кордон. Переважно це клієнти з української діаспори у США, Канаді, Австралії. Усіх їх об’єднує одне, каже авторка бренду, — бажання бути щасливими. “Хочу, щоб наш одяг носили щасливі люди. Одягали його  і ставали трошки щасливішими, а значить — вільнішими”.

vush_01Серед покупців майстерні — люди практично з усіх областей України.
“Для мене було відкриттям, що достатньо замовниць в західних областях. Дуже приємно, що телеведучі Марічка Падалко та Яніна Соколова мають у гардеробі наші речі. Для мене такі жінки є уособленням сучасної українки — красива зовні й внутрішньо, мати, дружина, професіонал”.


Автор статті Марічка Паплаускайте