Дизайнер Оксана Кара-ванська вперше представила в Україні свою ексклюзивну колекцію Vyshyvanka Couture. А це сорок вишиванок, створених, як вона каже, на стику традицій.

У блузах старовинна вишивка, взірці якої дизайнерка збирає по всій Україні, поєднана із найновішими зразками тканин, ексклюзивним кроєм і сучасним hand-made. Результат Карванська каже не сприймати за якусь новацію чи прорив, а радше – вважати сімейною реліквією, яку турботлива матір залишить у спадок доньці.

vush_istoria_02 Показ відбувся у рідному для дизайнерки Львові. На підтвердження того, що кожне шоу Караванської – унікальне і не повторює попереднє, моделі у яскравих вишиванках пройшлись босоніж просто неба, на встеленому сіном імпровізованому подіумі.

vush_istoria_03Для оригінальної колекції – і місце непересічне. Модельєрка запросила гостей до Митрополичих Садів Андрея Шептицького. Цей парк – пам’ятка рококової архітектури ХVІІІ століття, до якої зазвичай для простих відвідувачів двері зачинені. Але не в день, коли Оксана Караванська презентує свою колекцію.

До слова, історичний настрій та місце підібрані надзвичайно точно, адже в моделях дизайнерки сучасні авторські мотиви переплетені з елементами старовинних українських строїв саме цієї епохи. Втім, сама вона інколи каже, що в колекції є навіть щось від майбутнього.

vush_istoria_01До слова, історичний настрій та місце підібрані надзвичайно точно, адже в моделях дизайнерки сучасні авторські мотиви переплетені з елементами старовинних українських строїв саме цієї епохи. Втім, сама вона інколи каже, що в колекції є навіть щось від майбутнього.


 

Автор статті Христина Бондарєва
Фото Олександр Шамов