Бумбокс - один з найпрогресивніших гуртів в Україні - невдовзі відправиться в тур США та Канадою. Концерти відбудуться у 8-ми містах і обіццяють бути незабутніми для фанів гурту. Офіційну Фейсбук-сторінку Бумбоксу вподобало більш ніж 250 тисяч інтернет користувачів. А один з альбомів гурту отримав золотий статус і був розпроданий у кількості 100 тисяч екземплярів. Проте навіть не дивлячись на статистику і цифри, глибокий зміст пісень у хіп-хоп, рок та фанк виконаннях Бумбоксу виховав прогресивне покоління молоді. Напередодні свого заокеанськго туру соліст гурту Бумбокс Андрій Хливнюк дав інтерв’ю для Ukrainian Chicago Magazine

П’ять років тому Бумбокс вперше відвідав Америку. Тоді ви провели концертний тур по містах США і Канади. Чим найбільше запам’яталися заокеанські гастролі?

“Якщо не помиляюся, минулого разу ми відіграли в дев’яти містах. Це був цікавий досвід і з боку спілкування з організаторами на місцях – звукорежисерами, техніками, охороною, власниками залів, і з боку реакції публіки. Я не можу сказати, що публіка в Америці чи Європі істотно відрізняється від української. Найголовніша, але не найважливіша відмінність, в тому, що відстань робить свою справу – багато людей в Америці знають тільки “головні” хіти гурту. Тим і цікавіше спостерігати, як люди відкривають для себе нове.”

bb_02

Цього разу ви відвідаєте вісім міст США. Чи плануєте зустрічі з тамтешніми українськими громадами? 

‘‘У нас дуже жорсткий графік. Ми знаємо, що є кілька пропозицій про зустрічі. Якщо ми будемо встигати, чому б і ні? Справа в тому, що ми не просто хочемо втиснути в один день перебування в місті поселення, саундчек і концерт, а й побачитися з однокласниками, друзями. У деяких музикантів тут живуть родичі. Виконати цей план буде непросто, але ми постараємося.’’

bb_03

Ви відмовились виступати на День міста Дніпропетровськ минулих вихідних через те, що фінансував концерт колишній регіонал. Як таке рішення сприйняли ваші прихильники? 

Не має жодного значення, яка партія організовує концерт. Ми 10 років послідовно дотримуємося однієї і тієї ж стратегії – не грати ні за яку партію. Тому ми сприймаємо цей вибух емоцій спокійно. 10 років ми відмовлялися від подібних пропозицій, а ви тільки зараз це зрозуміли?

bb_04

Часто доводиться відмовлятись від концертів через політичні мотиви? 

Ні, не часто. Нашу позицію знають і, в принципі, давно вже не пропонують підтримати когось. Якщо дзвонять, ми чемно пояснюємо людям, чому пропозиція неприйнятна.

bb_05

Минулого року у мережі з’явилося відео про криваві події на Майдані. Як той факт, що ви підтримували Майдан, вплинув на ваших фанів у Росії? 

В пісні брали участь не тільки Андрій Хливнюк та Джамала, але і Дмитро Шуров. Ми записали пісню “Злива” і вона стала саундтреком в проекті 1 + 1 “94 дні. Євромайдан очима ТСН”. В рамках проекту 1 + 1 змонтували на пісню “кліп”. Побачили ми його вже в Інтернеті і, незважаючи на те, що “кліп” – це документальні кадри, ми не вважаємо, що він доречний. Треба розуміти, що у загиблих залишилися родичі. Я не уявляю, як їм дивитися такі “кліпи”.

bb_06

А як взагалі складаються ваші стосунки із Росією в контексті російської агресії на Україну? Чи маєте виступи у Росії? 

Ви прекрасно знаєте, як складаються наші відносини з Росією. Ні, ми не виступаємо в Росії.

bb_07

Як ставитесь до народного цькування тих українських артистів, які продовжують активно працювати у Росії?  

Краще поставте це питання безпосередньо їм. Ми не адвокати і не прокурори.

bb_08

Одна з останніх ваших робіт – це кліп на пісню Джона Леннона в рамках всесвітньої кампанії ‪#‎IMAGINE‬ від ЮНІСЕФ. Розкажіть, будь ласка, детальніше про зйомки та сам проект. 

Ідея кампанії IMAGINE полягає в тому, що будь-хто може заспівати разом із відомими на весь світ особистостями легендарну пісню Джона Леннона “Imagine” та присвятити її дітям. Для цього треба лише завантажити безкоштовний додаток TouchCastта записати свою версію пісні. Чим більше учасників з України візьмуть участь, тим яскравіше вона світитиметься на віртуальній мапі проекту. Користувачі можуть обмінюватися записами в соціальних мережах з використанням хештегів #EVERYVOICECOUNTS та #IMAGINE. Також, публікуючи свою версію пісні, кожен охочий може сформулювати ідеї про те, яким бачить ідеальний світ для дітей.

bb_09

Чому вирішили долучитися до такого соціального проекту?

А як можна було відмовитися? Це ж проект-мрія! Мало того, що ти співаєш легендарну пісню, ти ще робиш це з дозволу Йоко Оно і на благо дітей. Кращого і уявити не можна.

bb_01Кілька років тому ваша пісня “Наодинці” стала трейлером до українського художнього фільму “Відторгнення”. Нині з’являється дуже багато інформації про нові українські стрічки . Чи є шанс почути якусь вашу композицію в одній з них?  

Останнім часом дійсно багато знімають. Ось і наш друг, Володимир Лерт, режисер “Відторгнення”, працює над фільмом “Тев’є-молочник”. Щодо музики. Останнім часом ми нічого не віддавали в кіно, але мене запрошували зіграти кілька ролей. На жаль, поки жоден із запропонованих сценаріїв мені не сподобався. Але я вірю, що коли-небудь зіграю разом з Джекі Чаном.