Народжена у мальовничому селі на Волині Анна Марчук любов до вишивання перейняла від бабусі. Від неї навчилася усіх тонкощів справи, її пожовклими схемами старовинних візерунків користується і тепер. Додаючи до узорів власного бачення, Анна сама розробляє дизайн сорочок та суконь, і вишиває кожну річ вручну. А ще робить майже неймовірне — створює неповторні вишиті черевички. "Дайте дівчині правильне взуття, і вона зможе підкорити світ", — Анна впевнена у дієвості вислову Мерилін Монро. Про те, як їй вдається творити таку красу, дівчина розповіла Ukrainian Chicago.

Під час трагічних подій на Майдані зимою минулого року Анна Марчук багато робіт вишивала чорним. Але в якийсь момент вирішила — попри всі негаразди в країні, колір мусить бути. “Старалася, щоб мої роботи були якомога яскравішими. Зрозуміла, що я особисто нічого не зміню своїми сльозами, але можу творити настрій і нести позитив. Щоб люди бачили яскраві, красиві роботи, і їм ставало тепліше й легше на душі.” – Такою бачить свою основну місію дизайнер і вишивальниця. Вона не хоче афішувати у медіа ціни на свої роботи, бо вишивання для неї — в першу чергу мистецтво, а не спосіб заробітку.

vcu_02

Чотири роки потому Анна Марчук приймає багато замовлень навіть із-за кордону. Кілька місяців тому взяла на навчання та підмогу двох дівчат, але більшість роботи все одно виконує сама. Замовлення приймає через інтернет. Постійно її роботи продаються у дизайнерському центрі народного мистецтва у Києві. Але частіше її витвори можна побачити на виставках.

Роблю те, що люблю. Головне, аби людям подобалось, аби вони були щасливі

 — скромно говорить Анна.

vcu_03

Особливе зацікавлення завжди викликає вишите взуття. Адже, окрім Анни, мало хто в Україні робить таке. “Я бачила щось подібне раніше, але нічого такого, що подобалось би ідеально. Тоді і вирішила творити його сама”, — зізнається майстриня. Працювати почали разом із подругою Оксаною, що шиє взуття на замовлення.

vcu_04“Вона дала мені викрійку, я під ту викрійку виклала квітковий візерунок. Взуття шилося у неї в майстерні. Усе вручну та індивідуально під кожну ніжку: зверху вишита тканина, знизу шкіра — усе натуральне. Так пошили першу пару, потім другу-третю, і буквально за рік ми вже створили 30-40 пар”.

Але не лише одяг та взуття виходять з-під голок Анни. У вересні минулого року вона створила основу для вишитої карти України — закінчували її разом із послами 150 країн світу, їх дружинами та дітьми.

Це був флеш-моб, організований проектом Folk Ukraine. Суть була у тому, аби усім разом вишити карту єдиної України

— пояснює вишивальниця.

Понад два місяці вона підбирала орнаменти, притаманні кожній області України, і вишивала їх.
Окрім іншого, Анна мріє про те, аби дітки у кожній українській родині пам’ятали своє коріння і цінували вишивку як нагадування про те, ким ми, українці, є.vcu_01

Автор Марічка Паплаускайте
Анна Марчук на Facebook