Рік тому на Майдані українці отримали зброю, сильнішу за кийки і кулі."Ікони Революції" - мистецька зброя, що стала на захист нашої свободи так само, як дерев’яні щити і палиці. Навіть коли дерево пробивали кулі, і падали перші з нас, дух залишався незламним. Здавалося, разом з віщими словами класиків, оживало коріння генного древа нації, якою ми знову стали в дні Революції Гідності. За ніч на стіні, поруч з барикадою на Грушевського, з’явилися півтораметрові картини Шевченка, Українки та Франка. Свою трилогію соціальний художник #Sociopath назвав"Ікони Революції". Каже, хотів створити символ нашої перемоги. Так і сталося:"Ікони Революції" - єдине збережене донині революційне мистецтво і найчастіше затребувані символи Революції Гідності.
“Найбільше просять намалювати Тараса – на полотні, платівках, дереві, одязі”, –
ділиться художник, – “Нещодавно поєднав сучасне мистецтво з етнорізьбою. Перша така трилогія поїхала до Швейцарії”.
#Sociopath експериментує і в кіномистецтві. “Разом з арт-групою “Бімба production” знімали ролики про Революцію і захопилися. Про кримські події зняли стрічку “Позивний Диверсант”. Часто фільмуємо в зоні АТО”, – розповідає #Sociopath.
Згадуючи поїздки на Схід, #Sociopath показує холст “У русских нет героев”. Посеред неба і соняхів хрест із надписом “Солдат №9”. “Хочу спитати у ворога: хіба навіть найкраща війна варта такої безславної смерті воїна!?
Ми на колінах проводжаємо полеглих Героїв в останню путь. І всім світом допомагаємо живим. І б’ємося автоматними чергами, мистецтвом, словами, ділами за мир на свой Землі”.
Невизнаній війні в Україні художник присвятив трилогію “Війна”, що у Львові. За кількадень після створення картини зіпсували невідомі. А ще за кілька, львів’яни самотужки відтворили їх. “Нині бачити смерть навіть на мистецьких полонтах важко, – розмірковує #Sociopath, – На передовій хлопцям не страшна неминучіть. Жартують, що про неї думає їх автомат”.
Питання про політику #Sociopath ігнорує. Каже, критики назбиралося чимало, але тим, хто зайнятий ділом ніколи лаяти владу, бо вони і є влада:
“Волонтери, активісти, воїни, митці і зацікавлені у своєму завтра люди змінюють країну тут і зараз.
Це міф, що президент чи депутат зробить під’їзд охайнішим. Політиків приводять до влади люди. Якщо зміняться люди, більше не буде “януковичів” ні серед політиків, ні серед нас”.
#Sociopath не називає свого імені, бо не любить публічності. “Соціопатом” став, коли створив гнівну серію плакатів про чинну тоді систему Януковича. Вважає, творчість первиннішою за митця. Про неї говорить охочіше: “Готую до виставки колекцію із близько 50-ти робіт. Тут і “Ікони Революції”, і трилогія “Війна”, i чернівецька робота “I don’t do drugs”, і відеоінсталяції. Хочу показати їх українцям у всьому світі. А також продати кілька полотен і допомогти нашим військовим”, – ділиться планами митець.
“Мистецтво має надихати і підтримувати, особливо у такий непростий для усіх нас час”, –
резюмує #Sociopath і додає: “Я дуже сподіваюся, що наші спільні зусилля і добрі діла наближають мир в Україні”.
Автор Вікторія Коваль
Фото: Sociopath